مهرواره در شاهین دژ

حجت الاسلام حیدرنژاد روحانی جهادگری است که تاکنون فعالیت های ارزنده ای در روستاهای محروم کشور داشته است او به تهیه ۳۰ جهیزیه برای نوعروسان کم بضاعت، توزیع ۸۰۰ بخاری در بین محرومین و اهدای ۱۰هزار پک لوازم التحریر به دانش آموزان بی بضاعت اقدام کرده است.

به گزارش مهرواره محله همدل، حجت الاسلام عیسی حیدر نژاد متولد سال ۱۳۶۰ و اهل شهرستان میاندوآب آذربایجان غربی است که حدود ۱۳سال است به عنوان روحانی طرح هجرت در روستای احمد آباد شهرستان شاهین دژ این استان مشغول فعالیت و خدمت رسانی می‌باشد.
جمعیت روستای احمدآباد حدود یک هزار و ۷۰۰ نفر است و ۵۰۵خانوار دارد که قریب به ۲۰۰ خانواده آن نیازمند و بی بضاعت هستند.


او علاوه بر خدمت رسانی به این روستا نسبت به روستاهای همجوار نیز احساس مسئولیت داشته و همواره خدماتی به این روستاها نیز ارائه داده است.
این روحانی تلاشگر به شناسایی نیازمندان در این مناطق می‌پردازد و درحد توان دستگیر مشکلات آن‌ها است.
این شرکت کننده در نخستین مرحله مهرواره محله همدل‌ همچنین با کمک خیرین اقدام به تهیه ۸۰۰ بخاری گازی برای خانواده های نیازمند و محروم کرده است و ۱۰ هزار بسته لوازم التحریر با کمک خیرین و همکاری مدیران مدارس و آموزش و پرورش میان دانش آموزان بی بضاعت این مناطق توزیع کرده است و شعارش همواره این بوده که نباید هیچ دانش آموزی به دلیل نداشتن لوازم التحریر از ادامه تحصیل باز بماند.
او همچنین تا کنون به توزیع ۵ هزار بسته معیشتی اقدام کرده است و در دوران کرونا به دلیل آسیب دیدن مشاغل و مشکلات ایجاد شده برای افراد فعالیت های خود را در زمینه توزیع بسته های معیشتی مضاعف کرده است.
توزیع ۵ هزار بسته افطاری ساده برای محرومین در ماه مبارک رمضان، تهیه ۳۰۰ دست لباس برای دانش آموزان نیازمند، توزیع ۵۰ هزار ماسک و محلول بهداشتی، تهیه ۲ هزار جلد قرآن کریم و مفاتیح برای مساجد و کلاس های قرآنی، توزیع ۵ هزار پرس غذای گرم برای محرومین و تهیه پک کامل ورزشی برای ورزشکارانی که توان مالی ندارند از دیگر اقدامات خیرخواهانه او می‌باشد.


وی به انجام فعالیت های عمرانی نیز پرداخته است که از مهمترین آن‌ها ساخت مسجدی به نام حضرت زهرا(س) به مساحت ۴۰۰متر مربع است.
این روحانی دغدغه مند همچنین به رنگ آمیزی مدارس منطقه، تهیه صبحانه سالم برای دانش آموزان مناطق محروم، ذبح و توزیع گوشت قربانی، ضدعفونی معابر و تهیه ۳۰ مورد جهیزیه برای نوعروسان بی‌بضاعت، توزیع دو هزار و ۲۰۰ پرس غذای گرم در عید غدیر و توزیع بن نان بین محرومین اقدام کرده است.
حجت الاسلام حیدر نژاد همچنین به همراه چند روحانی به تشکیل ۳ گروه جهادی اقدام کرده است که این گروه های جهادی در ۱۸ روستا فعالیت می‌کنند؛ همچنین برای کمک به محرومین موفق به راه اندازی مرکز نیکوکاری امام حسین(ع) شده است تا بتواند به صورت گسترده تر به نیازمندان خدمت رسانی کند.