آقای سلیمی اهل روبار است؛ مادرش را از در زلزله رودبار از دست داده است و به نیابت وی طبقه ای از منزل خود را تبدیل به حسینیه کرده اسست؛ حسینیه ای که کانون کمک به نیازمندان است.
به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، سیروس سلیمی از اهالی شهرستان رودبار استان گیلان است؛ مادرش را در زلزله رودبار از دست داده است.
وی خانه‌ای در زمین مادری خود ایجاد کرده و یک طبقه از آن را به نیت مادرش، تبدیل به حسینیه بیت الزهرا(س) کرده است که در این مکان علاوه بر برگزاری مجالس مذهبی، کمک های مردمی جهت رفع مشکلات نیازمندان نیز جمع آوری می‌شود.


این دبیر بازنشسته آموزش و پرورش مکانی را در سال ۷۲ ایجاد می‌کند و یک طبقه از آن را به برگزاری مجالس و مراسمات مذهبی اختصاص می‌دهد که در طول سال کلاس‌های قرآنی و مجالس هیئت در شام ولادت و شهادت ائمه در آن برگزار می‌گردد.
او تنها به برگزاری هیئت و مجالس مذهبی اکتفا نکرده است، بلکه گره گشایی از مشکلات نیازمندان نیز به یکی از بزرگترین دغدغه‌هایش تبدیل شده است؛ وی در این خصوص می گوید: در کنار کار مذهبی باید فعالیت‌های اجتماعی نیز انجام داد، هدف هیئت ما فقط سینه زنی و روضه خوانی نیست بلکه درکنار عزاداری‌ها و مجالس شادی سعی در انجام کارهای اجتماعی نیز داریم و تاجایی که برایمان میسر باشد برای کمتر کردن مشکلات نیازمندان تلاش می‌کنیم.
این مرد دغدغه‌مند، بیش از ۲۰سال است که باجمع آوری کمک‌های مردمی در حسینیه بیت الزهرا(س)، به افراد نیازمند نیزکمک‌رسانی می‌کند.
سیروس سلیمی به اقدامات دیگر خود نیز اشاره و عنوان می‌کند: دوبار در سال، قبل از عید نوروز و ماه مبارک رمضان اقدام به آماده سازی بسته‌های معیشتی برای نیازمندان می‌کنیم اما در دوسال اخیر به‌دلیل شیوع کرونا و آسیب های اقتصادی که برای اکثریت مردم به بار آورد، تعداد بسته ها و دفعات توزیع آن را افزایش دادیم.
این مرد تلاشگر همچنین سعی در تأمین وسایل موردنیازی همچون تلویزیون، کمد، یخچال و… برای خانواده های بی بضاعت دارد و تاکنون موارد زیادی را برای افراد نیازمند تامین کرده است.


ذبح ۵ گوسفند در عید قربان سال۹۹ و توزیع گوشت آن بین نیازمندان، تهیه ۴۶۲۰ عدد کارت نان و توزیع آن بین نیازمندان در دهه کرامت از دیگر فعالیت های خیرخواهانه او می‌باشد.
سلیمی حالا در تلاش است که با جمع آوری مبلغ قابل توجهی از خیرین، صندوق قرض الحسنه ای را با نام واحد اجتماعی و کمک رسانی هیئت محبان اهل بیت راه اندازی نماید تا از این طریق و با اعطای وام های قرض الحسنه بتواند گره های بیشتری از زندگی افراد نیازمند را بگشاید.
وی خدمت رسانی به مردم و افراد نیازمند را بزرگترین وظیفه انسانی خود می‌داند و می‌گوید: نمی‌توان نسبت به نیازمندان و مشکلاتشان بی تفاوت بود مگر زمانیکه انسانیت را فراموش نماییم.
این در این فعال جهادی با اشاره به فرمایشی از پیامبر (ص) ادامه می دهد: اگر نسبت به امور نیازمندان بی تفاوت و بی‌خبر باشی و شب را آسوده سر بربالین بگذاریم مطابق گفته پیامبر(ص) مسلمان به حساب نمی آئیم؛ رسیدگی به امور نیازمندان وظیفه شرعی ماست که باید نسبت به آن اهتمامی ویژه داشته باشیم.