خانم پوررضا با ایجاد خیریه حضرت رقیه سلام الله علیها، به دستگیری از نیازمندان با انجام کارهای خیری همچون توزیع هفتگی بسته های معیشتی، تهیه جهیزیه، سیسمونی و تأمین هزینه‌های درمانی برای بیماران نیازمند اقدام کرده است.
به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، فاطمه پوررضا اهل شهرستان رودبار استان گیلان است که با ایجاد خیریه حضرت رقیه سلام الله علیها در تلاش برای رفع مشکلات نیازمندان است.


منتخب مرحله شهرستانی مهرواره، از سال ۸۰ این خیریه را دوستانه و به همراه بسیجی های پایگاه و با هدف حل مشکل نیازمندان ایجاد می‌کند و در سال ۸۸ این مؤسسه را ثبت می می‌نماید که تاکنون علاوه بر شهرستان خود به چند شهرستان دیگر استان گیلان همچون رودسر، لاهیجان و املش نیز خدمت رسانی داشته است.
این بانوی خیّر تاکنون ۶ منزل برای نیازمندان ساخته و چند سال قبل در یکی از روستاهای دور افتاده املش برای خانواده‌ای بی بضاعت سرویس بهداشتی می‌سازد.
او اکنون بیشتر امور خیریه خود را به پسرش واگذار کرده ولی همچنان خودش هم در کنار او مشغول فعالیت است و نمی‌تواند از انجام فعالیت های خیرخواهانه به طور کامل دست بکشد.
خانم پور‌ رضا هدف خود از انجام کارهای نوع دوستانه را در وهله اول رضای خدا و بعد خشنودی آقا امام زمان(عج) و حمایت از رهبری اعلام می‌کند.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره در فروردین و مهر ماه هرسال، اقدام به توزیع بسته های غذایی برای نیازمندان می‌کرده که از سال۹۸ و همزمان با شیوع کرونا هر هفته بسته های معیشتی بین افراد بدسرپرست، بی سرپرست و کسانی که در این ایام دچار آسیب شغلی شدند، توزیع می‌کند.


او همچنین از سال۸۰ تا کنون جهیزیه های بسیاری را به نوعروسان نیازمند اعطا کرده که اکثر آن جهیزیه‌ها، در حد جهیزیه کامل بوده است و فقط از سال ۸۸ تاکنون ۳۲ سری جهیزیه کامل به زوج های نیازمند اهدا کرده است.
تأمین سیسمونی برای نیازمندان و ترویج سنت ذبح قربانی برای سلامتی خود و خانواده در اول هرماه از دیگر اقدامات اوست که از ماه شعبان سال جاری به طور مداوم ماهیانه یک ذبح قربانی انجام می‌دهند که در ماه ذی الحجه دو گوسفند قربانی شد و عید قربان هم ۳ گوسفند دیگر قربانی خواهد شد که گوشت آن بین نیازمندان توزیع می‌گردد.
منتخب مرحله شهرستانی مهرواره همچنین برای یک خانم سرپرست خانوار که از همسرش جدا شده بود، ۱۰میلیون تومان وام ایجاد اشتغال گرفت که اکنون این بانو با خرید چرخ خیاطی مشغول به خیاطی و درآمد زایی برای خود می‌باشد.
این بانوی باهمت در مباحث درمانی هم کمک رسانی های گسترده ای به بیماران نیازمندان داشته که تأمین دارو، پیگیری برای ترخیص افراد نیازمند از بیمارستان از جمله آن‌ها می‌باشد.
حالا خانم پوررضا قصد دارد زمین پدری خود را که به او ارث رسیده به فروش برساند و بخشی از مبلغ حاصل از آن را برای دو خانواده نیازمند مسکن بسازد.