مهرواره در شهرستان قوچان

برخی از انسان‌ها گویی انتخاب شدگان پروردگار روی زمین‌اند، آدم‌هایی که دغدغه خدمت به مردم و مشارکت در امور خیر را دارند و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند، حجت الاسلام برزنونی یکی از همین افراد است که تاکنون خدمات متنوعی را به مردم ارائه داده است؛ آزادسازی ۱۴ زندانی و تهیه ۱۰ سری جهیزیه برای زوجین کم برخوردار تنها بخشی از اقدامات او در طی یکسال اخیر می‌باشد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام سید مجتبی برزنونی متولد سال ۱۳۶۶ و اهل شهرستان قوچان استان خراسان رضوی است که از سال ۱۳۹۷ تاکنون در مسجد عاشورا محله فرهنگیان این شهرستان فعالیت دارد.
این منتخب مهرواره محله همدل، در سال جاری با جمع آوری ۴۰میلیون تومان، موجب آزادسازی ۱۴ زندانی شد و علاوه بر این پیگیر ایجاد اشتغال برای این افراد نیز بوده است تا بدین وسیله مشکلات معیشتی آنان را نیز برطرف نماید.


پخت ۱۰ هزار پرس غذای گرم در ۴ مرحله و توزیع ۱۰ مرحله بسته‌های معیشتی میان نیازمندان و تأسیس خیریه‌ای با نام صاحب الزمان(عج) تنها بخشی از اقدامات او در سال ۱۴۰۰ می‌باشد.
یکی از مهمترین اهداف حجت الاسلام برزنونی از ایجاد این مؤسسه خیریه ایجاد اشتغال است و در حال پیگیری جدی برای تحقق این هدف خود می‌باشد و تاکنون نیز تعدادی از افراد را در زمینه راه اندازی کارگاه خیاطی و پرورش دام یاری کرده است.
یکی دیگر از اقدامات این روحانی پرتلاش تهیه جهیزیه برای نوعروسان کم برخوردار است و تنها در چندماهه اخیر موفق به تهیه ۱۰ مورد جهیزیه برای زوجین بی‌بضاعت شده است.
او همچنین در زمان اوج‌گیری ویروس کرونا،با همکاری گروه جهادی شهید ابراهیم هادی و به کمک مسجد عاشورا و خیریه صاحب الزمان (عج) با حضور در بیمارستان موسی بن جعفر(ع) که در این برهه با کمبود نیرو مواجه شده بود، به مدت ۴۵روز در زمینه خدمات و نظافت بیمارستان فعالیت کردند و روزانه به توزیع نوشیدنی گرم میان کادر درمان نیز می‌پرداختند.
آن‌ها افزون بر این محلی را برای اسکان خانواده‌ و همراهان بیماران مهیا کردند و غذای گرم نیز میان آن‌ها توزیع می‌نمودند.
برپایی ایستگاه صلواتی و ارائه خدماتی همچون ماساژ درمانی به بیماران کرونایی، توزیع آبمیوه و شربت آبلیمو طبیعی و عسل میان بیماران از دیگر خدمات آن‌ها بوده است که بهداشت شهرستان نیز از این اقدامات آن‌ها تجلیل نموده است.
خدمت‌رسانی حجت الاسلام برزنونی به همین موارد خلاصه نمی‌شود و کارهای خیر متنوعی با تلاش‌‌های او انجام گرفته است که تهیه و توزیع اسباب بازی همچون عروسک و ماشین میان کودکان حاشیه شهر در عید غدیر، تهیه البسه برای خانواده‌های نیازمند، توزیع ۱۵۰ پک لوازم التحریر میان دانش آموزان بی بضاعت، توزیع ۲۰۰ بسته معیشتی در نیمه شعبان از دیگر اقداماتی است که به همت او در یکسال اخیر انجام گرفته است.
این روحانی دلسوز برای ایام ماه مبارک رمضان نیز طبخ غذای گرم و توزیع بسته‌های معیشتی میان خانواده های کم برخوردار را در دستور کار دارد.
یکی از مهمترین اهداف او برای انجام کارهای خداپسندانه و دستگیری از نیازمندان، تغییر نگاه مردم به دین و ایجاد نگرشی مثبت نسبت به مسائل دینی و بویژه مباحث مربوط به مهدویت است تا دین خدا را به عنوان دینی جامع در همه زمینه‌ها معرفی نماید.
او راهکار جلب اعتماد مردم و خیرین به خیریه‌ها و پویش‌های مردمی را در شفاف سازی می‌داند و می‌گوید: فعالیت در فضای رسانه و ارائه گزارش عملکرد در این فضا، عکاسی و کلیپ سازی از فعالیت‌ها و انتشار آن در فضای مجازی، در جلب اعتماد افراد و کسب مشارکت‌های آنان بسیار اثرگذار است.
این روحانی پرتلاش خود نیز با استفاده از همین راهکار، موفق به جمع آوری منابع لازم برای انجام فعالیت‌‌ها شده و از جمله روحانیون فعال این شهرستان است که همواره دغدغه رفع مشکلات مردم را داشته و تا حد توان به دستگیری از نیازمندان پرداخته است.