حجت الاسلام سیاهکالی مرادی تمامی کارهایش الگو برداری از شهید حمید سیاهکالی مرادی است و ارادت بسیاری به این شهید والامقام دارد، شهیدی که هم نسبت فامیلی نزدیکی با یکدیگر داشته‌اند و هم رفاقت خوبی بینشان برقرار بوده حالا تلاشش ادامه دادن راه اوست و همچون این شهید بزرگوار، خدمت به مردم را سرلوحه کار خود قرار داده است.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل،حجت الاسلام مهدی سیاهکالی مرادی متولد سال ۱۳۷۵ و اهل استان قزوین است که به رفع یکی از معضل‌های اساسی مردم یک محله پرداخته است.
او که اکنون یکی از برگزیدگان مهرواره محله همدل است، حدود دوسال قبل وارد محله جانبازان استان قزوین می‌شود، محله ای که به گفته او مردمان مذهبی و متدینی دارد؛ بروز اتفاقاتی در یکی از محله های همجوار که معتادین بسیاری داشت باعث سرازیر شدن معتادان و مواد فروشان به سمت پارک جنب مسجد منطقه جانبازان می‌شود و این پارک را به جولانگاه مواد فروشان تبدیل می‌کند.
خفت گیری از مغازه دارها و آزار و اذیت نوجوانان و آلوده کردن آن ها به مواد مخدری همچون گل، مشکلاتی است که در این مدت برای این منطقه ایجاد می شود.
این روحانی جوان و دغدغه‌مند، جهت رفع این معضل با نیروی انتظامی رایزنی می‌کند تا تدابیری اندیشیده شود اما پیگیری های او بی نتیجه می‌ماند تا اینکه با مردم محله تصمیم می‌گیرند که خودشان جهت رفع این معضل تلاش کنند.
این روحانی دلسوز به همراه جمعی از جوانان محله با حضور در پارک و قدم زدن و به نوعی گشت های مداوم در آن موجب می شوند که مواد فروشان احساس ناامنی کنند.
تداوم انجام گشت ها و صحبت های چهره به چهره و دعوت از معتادینی که موفق به ترک اعتیاد شده بودند برای صحبت با این افراد، موجب حل این مسأله می‌شود تا جایی که اکنون حدود دوماه است که دیگر خفتگیری و زورگیری از مغازه دارها انجام نشده و مواد فروشی علنی نیز در محله اتفاق نیفتاده و بسیاری از نوجوانان یعنی بالغ بر ۶۰ نفر نیز به‌جای حضور در کوچه وخیابان جذب مسجد شده‌اند و بیشتر ساعات خود را در آنجا می‌گذرانند.
این روحانی تلاشگر با کمک اهالی محل و ظرفیت های محلی و بدون حمایت گرفتن از هیچ ارگانی، ۹ نفر را به کمپ ترک اعتیاد فرستاده وحتی در توان پیگیر یافتن شغل برای آن ها نیز است و اکنون تعدادی از آن‌ها مشغول به کار شده اند.
از دیگر اقدامات او شناسایی نیازمندان محله است که حدود دوسال است که به توزیع بسته های معیشتی بین آن‌ها به صورت مداوم و ماهیانه پرداخته و تاکنون بالغ بر۱۰هزار بسته غذایی را بدون کمک گرفتن از هیچ نهادی توزیع کرده اند که این کار به گفته او در کل استان قزوین بی سابقه است.


این طلبه جوان همچنین کارهای تربیتی زیادی را نیز در مسجد انجام داده و معتقد است که اگر کارهای تربیتی به سرانجام برسد از بسیاری از آسیب های اجتماعی جلوگیری می‌شود و محله به پیشرفت می‌رسد؛ او برای اهتمام در این امر افق منطقه ای بلکه استانی را در نظر دارد تا بتواند نقشی در تربیت مدیران متعهد و انقلابی برای استان خود ایفا کرده باشد .
او در پایان با اشاره به نسبت فامیلی خود با شهید حمید سیاهکالی مرادی و الگو برداری از ایشان گفت: پدرم معلم یکی از روستاهای الموت بود؛ وقتی وارد شهر شدیم به دلیل خویشاوندی با این شهید و البته رفاقتی که بینمان برقرار بود و به دلیل فعالیت‌هایی که در بسیج انجام می‌داد، وارد این کار شدم و خیلی از لحظاتم را در کنار او گذراندم؛ او به شدت در زمینه کار اجتماعی و تربیتی و حل مشکلات مردم دغدغه مند بود، من از این شهید درس های‌ بسیاری آموختم و تمامی اقدامات امروز من الگوبرداری از این شهید است.