برخورداری مردم از آب آشامیدنی سالم به تنها دغدغه این روزهای آقای روکی تبدیل شده و گام های بلندی را برای آبرسانی به مناطق محروم برداشته است؛ به گونه ای که تاکنون به همت این مرد تلاشگر، مشکل آب شرب قریب به ۵۰ روستا برطرف شده است.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، حسین‌اصغر روکی اهل نیک شهر استان سیستان و بلوچستان است که با پیگیری های خود تاکنون مشکل آب شرب قریب به ۵۰ روستا را برطرف نموده است.
به گفته وی نیکشهر دارای ۳۷۰ روستا است که ۲۰۰ روستای آن فاقد آب آشامیدنی سالم هستند و حتی برای موارد بهداشتی و استحمام نیز آبی ندارند و مجبورند برای تامین آب شرب از چشمه، مسافت های طولانی بین ۲ تا۴ هزارمتر را طی نمایند.


این جهادگر دغدغه مند با جمع کردن خیرین در شهرستان خود و تشکیل جلسه ای با حضور امام جمعه به عنوان نماینده جمع برای رسیدگی به مشکل آبرسانی این روستاها انتخاب می‌شود تا اطلاعاتی از نیاز هرکدام از این روستاها جمع آوری کند.
او اطلاعات مختلف روستاها از جمله نیاز به چاه، پمپ، لوله کشی و… را جمع آوری کرده و آن ها را مطابق با نیازشان اولویت بندی می کند که از این تعداد روستا، ۱۰۰ روستا در شرایط بحرانی تر به سر می‌برند که رسیدگی به مشکل بی‌آبی آنها در اولویت قرار گرفته است.
آقای روکی با خیریه حاج اکبر ابراهیمی در تهران رایزنی کرده است که این خیریه با کمک موکب شباب الامام الحجه(عج) در منطقه مستقر ‌شوند و با اهدای پمپ فشار قوی مشکل ۲۰ روستا رفع شد؛ به همت اهالی روستاها و این خیریه آب در اختیار مردمان این مناطق قرار گرفته و از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار شده اند.

تامین ۶۰هزار متر لوله برای ۳۰روستا

با کمک این خیریه بالغ بر ۶۰ هزار متر لوله خریداری شده است و بین ۳۰ روستایی که نیازشان به لوله کشی بود توزیع شده است؛ درحال حاضر کار لوله گذاری در روستاها انجام شده و یا درحال انجام است.
روکی که اکنون برگزیده مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل نیز هست در جریان مهرواره و بعد از مراجعه یکی از اهالی روستای هیتان به وی جهت پیگیری مشکل آب روستایشان، اقدام به رفع مشکل آن‌ها کرده است.
او اینبار برای حل مشکل آب این روستا از «بنیاد محرومیت زدایی کرامت سفیر» درخواست کمک کرد؛ با کمک این بنیاد و حمایت خیرین لوله مورد نیاز در حدود ۴هزار و ۵۰۰ متر تأمین شد؛ با کمک خیریه حاج اکبر ابراهیمی پمپ فشار قوی نیز تهیه و مشکل آب این روستا که دارای ۱۲۰ خانوار است با کمک امام جمعه و اداره آب و فاضلاب شهرستان برطرف ‌شد.
همچنین با کمک اهالی روستا و خیریه حاج اکبر ابراهیمی و خیریه حامی بانوان ایرانی مقیم آلمان مخزنی نیز برای این روستا در حال ساخت است که تاکنون ۹۰ درصد کار پیش رفته است.


این مرد تلاشگر همچنین مشکل آب روستای اسلام آباد در ۱۲۰ کیلومتری نیک شهر را هم که بی آبی به بحرانی برای آن‌ تبدیل شده بود با لوله کشی و ایجاد مخزن رفع کرده است.
اهدا پمپ فشار قوی به ۲۰ روستا، اهدا بیش از ۶۰ هزار متر لوله به ۳۰ روستا، اهدا شیرآلات و اتصالات به تمام ۳۰ روستا از دیگر اقدامات آقای رودکی است.
وی در پایان با اظهار تاسف نسبت به محرومیت شدید این منطقه، هدف خود از انجام این کارها را برخورداری مردم از نعمت آب آشامیدنی سالم و خدمت به خلق و جلب رضایت خداوند اعلام کرد و همیاری مردم برای رفع محرومیت از مناطق محروم کشور را خواستار می‌شود.