مهرواره در میناب

خانم زندان پور حدود ١٨ سال است که به انجام اقدامات نوع دوستانه روی آورده و اکنون در حال خدمت به یکی از روستاهای محروم کشور است؛ او نقش مهمی در تأسیس خانه قرآن و فعالیت‌های قرآنی دارد و از سوی دیگر برای بهبود وضعیت معیشتی اهالی روستا درصدد راه اندازی یک بازارچه آنلاین است.

به گزارش مهرواره محله محدل، زهرا زندان پور اهل شهرستان میناب از توابع استان هرمزگان است که انجام فعالیت های خیرخواهانه خود را در سال ۸۲ همزمان با ورود به پایگاه بسیج آغاز می‌کند.
او که در یکی از روستاهای این شهرستان مشغول به فعالیت است کارهای جهادی مختلفی از جمله تهیه و توزیع بسته های معیشتی را انجام داده و در تلاش برای تأسیس یک خانه قرآنی بوده است که در این راستا مکانی برای ایجاد این خانه قرآنی در اختیار آن‌ها قرار داده می‌شود اما این مکان نیاز به ترمیم و بازسازی تعمیر داشت که تعمیر آن با همکاری روحانی روستا انجام می‌شود.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره در ماه مبارک رمضان محفل های انس با قرآن را به صورت خانگی برگزار می‌کند که انجام این کار به روند بازسازی خانه قرآن سرعت می‌بخشد و اکنون تعمیر این مکان به صورت کامل انجام شده است.
خانم زندان‌پور در زمان شیوع کرونا نیز تصمیم می‌گیرد در کنار کارگروه قرآنی خود به تشکیل یک گروه جهادی اقدام کند و در آن با کمک گیری از خیرین و افراد توانمند، نيازمندان را در تأمین معیشت و هزینه دارو و درمان یاری کند.
وی اکنون در حال تلاش برای تشکیل یک بازارچه آنلاین، جهت فروش محصولات خانگی افراد است تا به وسیله آن به فروش تولیدات خانگی آن‌ها در سطح کشوری بپردازد.
منتخب مرحله شهرستانی مهرواره در زمینه‌های تربیتی و فرهنگی نیز اقداماتی همچون برگزاری محافل یادواره و یادمان شهدا، برگزاری نشست های معرفتی برای کودکان و تشکیل باشگاه کتابخوانی برای کودکان و نوجوانان را در کارنامه فعالیت های خود ثبت نموده است.
این بانوی تلاشگر به گفته خودش سعی در انجام کارهای فرهنگی و تربیتی در کنار توجه به امور اقتصادی افراد دارد و در حد توان در این سه زمینه اقداماتی را به صورت خودجوش پیش برده است.
گسترش فعالیت های قرآنی حالا یکی از کارهایی است که این بانو به انجام آن علاقه مند است و رؤیای ایجاد یک روستای قرآنی را در سر می‌پروراند تا به وسیله آن بتواند سربازهایی برای خدمت رسانی به جامعه تربیت کند.