مهرواره همدلی در میبد

حجت الاسلام رضایی توانسته برای ۳۰۰ بانوی سرپرست خانوار و بد سرپرست اشتغال خانگی ایجاد کند و در زمان شیوع کرونا فعالیت های ارزشمندی را در سطح شهرستان خود انجام داده است؛ اقداماتی که تقدیر کادر درمان را به همراه داشته است.

حجت الاسلام احمد رضایی متولد سال ۱۳۴۸ و اهل شهرستان میبد استان یزد است که فراتر از وظایف یک روحانی عمل کرده و اقدامات ارزنده ای را در این شهرستان انجام داده است.
او امام جماعت مسجد دارالشفای حضرت ابوالفضل(ع در شهر میبد است و اقدام به اشتغال زایی برای بانوان بی سرپرست و بد سرپرست کرده است.


این روحانی تلاشگر با برگزاری دوره های آموزشی زیلو بافی و حوله بافی توانست برای ۳۰۰ نفر اشتغال ایجاد کند و با خریداری دستگاه بافندگی و اهدای آن، موجب درآمد زایی برای این بانوان در منازل خودشان شد.
او این دوره های آموزشی را بدون حمایت هیچ نهادی برگزار کرده و آموزش دوره برای افراد بی بضاعت به صورت کاملا رایگان بوده است.

یکی دیگر از اقدامات او تشویق مردم به پرداخت نذورات ماهیانه به نیت سلامتی امام زمان(عج) است که مبالغ جمع آوری شده حاصل از آن، ماهانه صرف امور ایتام می‌شود.
این روحانی دغدغه‌مند در زمان شیوع کرونا برای دلگرمی کادر درمان و بیماران، در مجاورت یکی از بیمارستان‌های میبد موکبی راه اندازی کرد که ۴۵ روز به صورت شبانه روزی به توزیع چای، دمنوش و داروهای گیاهی پرداخت، اقدامی که باعث شد این موکب با استقبال خوب کادر درمان روبه رو شود و این روحانی مورد تقدیر کادر بیمارستان قرار گرفت.
وی در ایام کرونا همچنین با تشکیل گروهی به نام حاج قاسم سلیمانی متشکل از جوانان شهر، به ضدعفونی کوچه‌ها و خیابان های شهر اقدام کرد و با کمک خیرین بسته های حمایتی به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان تهیه و بین فقرا و نیازمندان توزیع کرد.