به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، مصطفی حسینی و فاطمه بهرامی زوج تلاش گر و خیری هستند از اهالی شهرستان محلات استان مرکزی که با ایجاد کارگاهی در منزل در جهت دوخت وتعمیر لباس برای نیازمندان در شهرستان محلات از خطه استان مرکزی مشغول به خدمت هستند.
خانم بهرامی که چندین سال در جلسات قرآنی، امور فرهنگی و فعالیت های خیرخواهانه حضور دارد؛ با توجه به اینکه در کار خیاطی بسیار حرفه است تصمیم گرفت با همسرش کارگاهی را در راستای خدمت به مردم راه اندازی کن.
این بانوی با همت با حمایت همسرش در کارگاه ۲ چرخ خیاطی مستقر کرده و با همراهی دختر و عروسش اقدام به دوخت و دوز کرده است؛ با وجود اینکه به دلیل اینکه فردی خبره در خیاطی است و مشتریان زیادی دارد اما اولویت خود را توجه به نیازمندان و انجام امور خیر می داند.
وی مهم ترین هدف خود را رضایت خداوند می داند و با حمایت های همسرش در جهت انجام سفارشات به صورت رایگان برای نیازمندان در تلاش است و علاوه بر اهالی و همسایگان، برای نوعروسان فاقد درآمد و نیازمند، پره و ملحفه می دوزد و و تعمیرات لباس مشتریان بی بضاعت را برعهده دارد.
این متخب شهرستانی مهرواره، گره گشایی از امور خیر را عاملی مهم در برکت زندگی اش می داند و بر این باور است در هر کجا که در کنار همسرش برای نیازمندان قدمی برداشته است مشکلاتش حل شده و خدایی هست که بهترین ها را در مسیر زندگی او قرار می دهد.
این بانوی خیر و همسرش یکی از اهداف مهم خود را ایجاد کارگاهی بزرگ برای اشتغال زایی ویژه افراد نیازمند می دانند؛ به ویژه برای بانوان سرپرست خانواری که با مشکلات زیادی مواجه هستند و می توانند با آموزش و کار خیاطی بسیاری از مشکلات زندگی شان را رفع کنند.

به گفته این دو خیر، در صورتی که مسئولان امر حمایت های لازم را داشته باشند می توانند امکانات لازم برای ایجاد کارگاهی مجهز را فراهم کنند.
فرهنگ نوع‌دوستی و دستگیری از نیازمندان از جمله اهداف این بانوی گرامی است و در این باره نیز قدم‌های ارزشمندی در حد توان خود برداشته است؛ وی بزرگترین مشکلات اقشار نیازمند را فقدان شغل می داند و بر این باور است با آموزش حرفه های مختلف و پرداخت وام اشتغال می توان در این زمینه مشکلات زیادی را رفع کرد.
وی می گوید تاکنون در برنامه های خود از هیچ نهادی کمک نگرفته ایم و بعد از این نیز می توانیم به این راه ادامه دهیم، اما همراهی مسئولان باعث می شود بسیاری از مشکلات از میان برود و تعداد بیشتری از افراد بتوانند به اشتغال مناسبی دست پیدا کنند.
این بانوی گرامی می گوید: یکی از همسایگان، نیازمندی را معرفی کرد که همسرش در زندان است و ما توانستیم در حد توان خود از طریق انجام برخی از سفارشات، کمک های مالی به این خانواده داشته باشیم.
وی ادامه می دهد: در این شهرستان، خانواده های زیادی هستند که نیاز به همراهی و همدلی و کمک مالی دارند و اگر بتوان این کمک ها را تجمیع کرد و خیرین بیشتری پای کار بیایند و هر کس در این شرایط با شیوع کرونا، خود را مسئول بداند بسیاری از مشکلات حل می شود و می توانیم بدترین بحران را پشت سر بگذاریم.