خانم انصاری‌فر به کمک خانواده خود تمام هم و غم خود را رسیدگی به امور نیازمندان روستای خود قرار داده است؛ او درباره احساس خود از این کار می‌گوید: وقتی که به نیازمندان کمک می‌کنم از شدت خوشحالی خوابم نمی‌برد.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، رقیه انصاری‌فر مسئول هیئت خواهران روستا ایدنک از توابع شهرستان لنده استان کهگیلویه و بویر احمد و یکی از خیرین این روستا است که در ماه رمضان امسال با تلاش و پیگیری مداوم جهت حمایت از مستمندان شروع به جمع آوری کمک از خیرین و بستگان خود کرد و توانست ۵۰ بسته معیشتی و مبلغ سه میلیون تومان هدایای نقدی برای فقرا تأمین کند. علاوه بر این تعداد ۴۵۰ پرس غذای گرم و ۲۵۰ کیلو گرم آش تهیه و در شب‌های قدر بین خانواده ها توزیع کرد.


او هدف اصلی خود را کمک به نیازمندان اعلام می‌کند و می‌گوید: روستا ایدنک یکی از روستاهای محروم کشور است و اکثر درآمد مردمانش از کشاورزی است و درآمد خاص دیگری ندارند.
انصاری‌فر با بیان اینکه با همراهی خانواده‌ام کارهای خیر را پیش می‌برم، اظهار داشت: خانواده ام نه تنها مخالفتی با کارهایم ندارند بلکه پدرم در بسته بندی اقلام و پخش آن کمک می‌کند و برادرهایم هم مرا در تهیه و تأمین هزینه‌ها از خیرین یاری می‌کنند.


او همچنین به یکی از خاطرات خود از کمک به نیازمندان اشاره و عنوان کرد: سال گذشته ماه رمضان به خانواده‌ای بسته غذا دادیم که دقیقاً همان شب، غذایی برای سحری فرزندان‌شان نداشتند و غذای ناچیز ما باعث خوشحالی این خانواده شد که حس خوب این کار با هیچ چیز عوض کردنی نیست.
رقیه انصاری‌فر از تکرار برنامه خود برای عیدغدیر، ماه محرم و صفر خبر داد و بیان داشت: روزی که به نیازمندان کمک می‌کنم از شدت خوشحالی خوابم نمی‌برد و خدا را شکر می‌کنم که می‌توانم قدم کوچکی برای شاد کردن دل مردم بردارم و تا توان دارم در جهت خدمت رسانی به مردم قدم برخواهم داشت.