مهرواره در شهرستان کوهبنان

آقای رشیدی به همراه جمعی از دوستانش با تشکیل یک گروه جهادی به انجام فعالیت‌های نوع دوستانه اقدام کرده و در زمینه های مختلف از جمله اشتغالزایی، آبرسانی به روستا، توزیع غذای گرم و بسته های غذایی میان نیازمندان فعالیت کرده‌اند.

به گزارش مهرواره محله همدل، حسین رشیدی متولد سال ۱۳۴۹ و اهل شهرستان کوهبنان استان کرمان است که مسئول قرارگاه فرهنگی_اجتماعی سردار شهید ماشاالله رشیدی می‌باشد که در سال ۹۲ با راه اندازی گروه جهادی “سربازان ولایت” به خدمت رسانی به مردم و انجام کارهای جهادی اقدام کرد.


این مرد دغدغه مند به همراه دیگر دوستانش در این گروه جهادی، تاکنون فعالیت‌های بسیاری در جهت خدمت رسانی به مردم انجام داده‌اند و در ایام کرونا و پس از بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر مواسات مؤمنانه به توزیع ۵۰۰ بسته غذایی اقدام کردند.
آن‌ها همچنین در سیل زهکلوت نیز به مردمان این منطقه خدماتی ارائه دادند و به ساخت سرویس بهداشتی برای آن‌ها مبادرت کردند.
این گروه جهادی در سال جاری توانستند به یکی از روستاهای کوهبنان آبرسانی کنند و با انجام دو کیلومتر لوله گذاری مردم این روستا را از نعمت آب برخوردار کردند.
آن‌ها در زمان کمبود ماسک در کشور نیز با ایجاد یک کارگاه ماسک دوزی با ۳۰ چرخ خیاطی به تولید ماسک اقدام کردند که در آن بانوان به صورت جهادی فعالیت کرده و توانستند حدود ۱۰۰ هزار ماسک تولید کنند که بیش از ۳۰ هزار عدد از آن به صورت رایگان در بیمارستان های زرند، کوهبنان و زهکلوت توزیع شد.


ضدعفونی معابر در ایام کرونا، مشارکت در بازسازی قبور شهدای گمنام و توزیع غذای گرم در مناسبت های مختلف از دیگر فعالیت های خیرخواهانه این گروه می‌باشد.
به گفته آقای رشیدی در روز عید غدیر حدود نیز ۲هزار و ۵۰۰ غذای گرم در روستا توزیع گردید و در طول سال مجموعا بالغ بر ۴۰ هزار غذای گرم میان مردم توزیع می‌شود.


آقای رشیدی و دیگر دوستانش در این گروه جهادی نسبت به اشتغال زایی برای بانوان نیز بی تفاوت نبودند و با راه اندازی یک کارگاه خیاطی برای بانوان روستا اشتغال ایجاد کرده‌اند.
این گروه جهادی در یکی از روستاهای شهرستان کوهبنان که حدود ۲ هزارنفر جمعیت دارد مستقر هستند اما با این وجود خدمت رسانی را محدود به این روستا نکرده اند و در حد توان به سایر نقاط نیز خدماتی ارائه می‌دهند و با وجود اینکه زیرمجموعه سپاه قرار دارند منابع آن‌ها صرفا از طریق جمع آوری کمک‌های مردمی تأمین می‌شود.