کمک به ترک اعتیاد افراد مبتلا به سوءمصرف و ایجاد فرصت اشتغال برای آنها و کمک به نوعروسانی که بضاعت شروع زندگی را ندارند، ازجمله اقدامات مدیر حوزه علمیه خواهران شهرستان خورموج در مهرواره محله همدل است.

مهرواه «محله همدل» از ماه مبارک رمضان به همت بنیاد هدایت کلید خورده تا با به کارگیری ظرفیت های محلی با محور مساجد، از مشکلات اهالی گره گشایی شود.

در ذیل فعالیت های یکی از شرکت کنندگان در این مهرواره که همت و عزم خود را برای نجات افراد معتاد و خانواده هایشان متمرکز کرده، مرور می شود:

«اکرم غیب الهی»، بانوی دغدغه مندی است که در شهرستان خورموج استان خوزستان به انجام کارهای خیر همچون تأمین کمک هزینه جهیزیه، خرید کولر، تلویزیون و سایر وسایل مورد نیاز برای نیازمندان اقدام کرده است.

وی که به دلیل فوت پدرش در کودکی طعم فقر را چشیده و زندگی سختی را از سر گذرانده همیشه آرزوی کمک به نیازمندان را داشته و همواره از خدا ایجاد زمینه‌های لازم برای خدمت رسانی به مردم را خواستار بوده است رؤیایی که حالا نه تنها آن را فراموش نکرده است، بلکه آن را زندگی می‌کند و هرگز از تلاش برای یاری رساندن به نیازمندان دست نمی‌کشد.

این فعال اجتماعی به همراه همسرخود که روحانی است، اخیراً با کمک خیّرین، خانواده ای را که در اثر اعتیاد سرپرست خانوار، دچار فقر مفرطی شده بودند به کمپ ترک اعتیاد فرستاد و سپس جویای شغلی برای او شد و حتی اقدام به مرمت منزل این خانواده کرد.

وی درباره آشنایی با این خانواده بیان کرد: اولین بار زمستان بود که با دیدن عکس‌هايی از زندگی این خانواده، منقلب شدم؛ تنها سرپناه‌ آنها کانکسی بود که سقفش را با چند ایرانیت پوشانده بودند و چند بلوک سیمانی روی هم چیده شده، نقش دیوارهای‌های این خانه را داشتند و آب باران وارد خانه شده بود. با دیدن این صحنه عزم خود را برای کمک به این خانواده جزم کردم.

مدیر حوزه علمیه خواهران شهرستان خورموج نیز ادامه داد: به همراه طلبه ها تصمیم گرفتیم، با هزینه شخصی خود، سرپناهی برای این خانواده فراهم کنیم؛ این خبر به گوش امام جمعه شهر نیز رسید و او را هم پای این کار کشاند و با همراهی خیّرین و چند ارگان، اقدام به ساخت خانه برای این خانواده کردیم. اکنون سرپرست این خانواده نه تنها اعتیادش را ترک کرده بلکه در عسلویه نیز مشغول به کار است.

غیب الهی پیگیر کارهای او برای انتقال به شهرستان خود و مشغول شدن به عنوان پاکبان شهر است تا بتواند ساعات بیشتری را در کنار خانواده خود بگذراند. دختر این خانواده نیز اخیراً ازدواج کرده و حالا تأمین جهیزیه او یکی از دغدغه‌های این روزهای این شرکت کننده مهرواره محله همدل است.

وی می گوید: من در حد توان پای کار هستم و تا جان دارم هر کاری از دستم برآید در جهت خدمت رسانی به مردم انجام خواهم داد.

گفتنی است، این فعال اجتماعی در روستای بوشکان به دلیل اینکه افراد زیادی را به کمپ ترک اعتیاد فرستاده بود به عنوان بانی برتر در این زمینه انتخاب شد.

دیگر رسانه ها

خبرگزاری شبستان