حجت الاسلام حسین پور در مسیر محرومیت زدایی از اهالی روستای ساغرون و ۲۳ روستای دیگر از هیچ تلاشی فروگذاری نکرده است؛ از ساخت درمانگاه، تلاش برای آزادی زندانیان، ارائه خدمات پزشکی رایگان، تأسیس مرکز نیکوکاری گرفته تا تأمین اقلام ضروری نیازمندان و حل مشکل معیشتی محرومان در کارنامه خدمات او جلوه نمایی می‌کند.
به گزارش خبرنگار دبیرخانه مهرواره، حجت الاسلام محمدتقی حسین پور از خطه خراسان رضوی و در یکی از روستاهای محروم در حوالی مشهد مقدس، از جمله جهادگرانی است که در جهت رفع محرومیت در حوزه بهداشت و درمان و معیشت و فعالیت‌های فرهنگی گام های بلندی برداشته است.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل در خصوص نحوه ورود به این امور خیر از جمله تأسیس مرکز نیکو کاری و ساخت خانه عالم و درمانگاه می‌گوید که حدود ۵ سال است در این منطقه مستقر است و ابتدای استقرار با بررسی های لازم، در جهت احصای بیشترین مشکلات قدم هایی برداشت.


وی توانست در روستای ساغرون و ۲۳ روستای اطراف از طریق ارتباطات با اهالی روستاها و همچنین بررسی‌های میدانی بیشترین مشکلات و دغدغه‌ها را شناسایی کند، به خصوص مشکلاتی در زمینه بهداشت و درمان که بسیاری از اهالی از فقدان مرکز درمان شبانه روزی رنج می‌بردند.
این جهادگر فعال در توضیح چگونگی ورود به عرصه حل مشکلات مردم، عنوان کرد: وقتی می دیدم که خانه های بهداشت تنها در ساعات خاصی به ارائه خدمات می پردازند و کمبود پزشک و کادر درمان در روستا، از جمله مشکلات مردم بود، یک سری جلساتی را با اهالی برگزار کرده و تلاش کردیم مرکز درمان شبانه روزی راه اندازی کنیم.
ساخت درمانگاه
وی با چنین هدفی با چند تن از خیرین جلساتی برگزار کرد تا در تأمین زمین درمانگاه و ساخت آن به عنوان دو موضوع مهمی که نهادهای دولتی زیر بار آن نمی‌رفتند و تنها بر مجوز همراهی داشتند، حرکتی ماندگار رقم بزند.
حجت الاسلام حسین پور در این باره اظهار داشت: در روستا یکی از خیرین در بحث احداث درمانگاه، زمینی شخصی به متراژ ۳۰۰ متر مربع اعطا کرد و همچنین در ساخت و ساز نیز همراهی خوبی داشت و قرار شد درمانگاه را تحویل مسجد بدهند، در این زمینه گام هایی برداشته شد و هم اکنون زمین در مراحل ساخت و ساز است.
وی از دیگر مشکلات اهالی روستای ساغرون را دغدغه‌های حمایتی و ارائه خدمات از طریق کمیته امداد می‌دانست و با توجه به اینکه روستا ۴۰ کیلومتر از مرکز شهر دور است و سالمندان و جامعه هدف در روستاها امکان رفتن به مشهد برای دریافت خدمات را نداشتند قرار شد از همان روستا بتوانند این خدمات را دریافت کنند.


تأسیس مرکز نیکوکاری
با تلاش این جهادگر و روحانی روستا جلساتی برگزار شد که نهایتا خروجی آن تأسیس مرکز نیکوکاری بود؛ در حال حاضر وی عنوان نماینده رسمی کمیته امداد در حال خدمت رسانی به اهالی روستاست و مردم تنها برای خدمات بسیار ضروری همچون تمدید کارت به شهر مراجعه می‌کنند و بقیه خدمات در همین جا انجام می شود و این مرکز نیازها را تأمین می‌نماید.
منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، در مورد خدمات به نیازمندان روستا نیز می گوید: مرکز نیکوکاری تاکنون یکی دو سال است که فعالیت دارد و از ابتدای شیوع کرونا ۳ هزار بسته معیشتی به تمامی مردم منطقه اهداء شد و حتی در روستاهای اطراف نیز توزیع گردید.
با توجه به اینکه ساغرون مرکز روستاهای اطراف از نظر جمعیتی و ساختاری است، خدمات متنوعی ارائه می شود در این خصوص تأمین جهیزیه با کمک کمیته امداد و آستان قدس انجام و تاکنون ۴۵ سری جهیزیه به جوانان اهدا شده، همچنین در اهدای لوازم سرمایشی و گرمایشی، ۵۰ بخاری و ۱۵ دستگاه کولر به نیازمندان اهدا شده است.


حجت الاسلام حسین پور در این باره گفت: یکی دیگر از این خدمات ارائه شده تعمیر خانه ها در طرح محسنین توسط گروه جهادی تهرانی‌ها بود؛ زیر مجموعه این فعالیت ها نیز برگزاری کلاس های اشتغال زایی را داریم که از جمله آنها برگزاری دوره آرایشگری برای خواهران و با حضور ۲۵ خانواده در مسجد است.

تلاش برای آزادی بیش از ۱۰ زندانی
این مرکز همچنین با ارائه مدرک و پرداخت وام و خدمات جانبی، افراد را مورد حمایت قرار می‌دهد، ضمن اینکه زیر مجموعه فعالیت های مرکز نیکوکاری، آزاد سازی زندانیان است و به طور جدی در این عرصه وارد شده و با شناسایی افرادی که با مبالغ ناچیز در زندان بودند، آزاد شدند.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل می گوید که خیرین بزرگ پای کار آمدند و یکی از خیرین ۱۰۰ میلیون تومان چک پرداخت کرد که طبق مستندات ۱۰ نفر از زندانیان آزاد شدند، ما در تلاشیم پیگیر وضعیت این زندانیان باشیم در حال حاضر نیز ۵۰ میلیون تومان نقد از کمک های مردمی وجود دارد که در مرحله بعدی تا دو ماه آینده بتوانیم حمایت ها را انجام دهیم.


خدمات رایگان پزشکی و درمانی برای نیامندان
فعالیت های بهداشتی و پیگیری برای حضور متخصصین و گروه‌های پزشکی در منطقه با حمایت گروه‌های جهادی از جمله اقداماتی است که با همراهی آستان قدس، و با ۶ مرحله حضور در منطقه وجود دارد؛ که به ۲۰۰ نفر در هر مرحله ویزیت و داروی رایگان ارائه شده است، همچنین برخی مراجعات به بیمارستان و آزمایش و سونوگرافی تحت پوشش قرار گرفته است.
با تلاش و پیگیری حجت الاسلام حسین پور، در سنین بالا نیز مراجعه به مراکز پزشکی انجام می شود و پزشکان در منازل به بیماران سرکشی می‌کنند، در خصوص دندانپزشکی که یکی از مشکلات بزرگ است، مردم توانایی پرداخت هزینه ها را ندارند و تاکنون ۲۵۰ نفر معرفی شدند.
او فعالیت‌های خود را در ۲۳ روستا گسترش داده است و در این زمینه می گوید در حال حاضر درمانگاه دارای وقف نامه است با اولویت مسجد و محرومان روستا و بعد مساجد روستاهای اطراف پوشش دهیم و محور هزینه کرد، درمانگاه است.
حجت الاسلام حسین پور بر این باور است که روحانی مبلغ قشر مظلومی است که با کمترین امکانات خدمت می کند و در مجموع هدفش جلب رضایت خداوند و ولایت است.
وی در خصوص تلاش های خود در جهت حمایت از مردم گفت: دوره های مربوط به خانواده و معرفی وام اشتغال از جمله اقدامات است که در مسیر خدمت رسانی انجام می گیرد؛ همچنین طرح نان مهربانی برای اقشار ضعیف انجام شده و تاکنون ۲۵ میلیون تومان کمک هایی در قالب کارت خرید نان داشته ایم، این کارت ها از سمت مرکز طراحی شده است و هر کارت تعداد ۸ عدد نان برای یک خانواده است و مجددا کارت ها جمع آوری می شود.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل در تعامل با خیرین توانسته غذای گرم برای نیازمندان تهیه و توزیع کند؛ در ماه رمضان ۴۵ هزار پرس غذای گرم در آشپزخانه مسجد طبخ و بسته بندی شده است که در این میان کمیته امداد در تأمین برنج کمک هایی داشته است.
وی می گوید: ۱۱ سال با سازمان تبلیغات همکاری دارم و چهار سال با مجموعه ستاد حاشیه شهر و دفتر امام جمعه در تعامل هستم، در این راستا یک سری ارتباطات مستقیم با سازمان تبلیغات در ستاد مبلغین دارم و با اقدامات انجام شده در محور مشهد و قوچان و محورهای ورودی رتبه اول را به مدت ۴ سال کسب کردیم.
یکی از نکات قابل تأمل همراهی خانواده و همسر ایشان در تمام مراحل زندگی و خدمت رسانی بوده است و به گفته او از سال ۷۹ در شهرهای مختلفی همچون زاهدان، بیرجند و مشهد برای تبلیغ و خدمت رسانی به مردم، سکونت داشته و همراهی همسرش موجب دلگرمی و تشویق او بوده است.