روزی که خانم یزدی‌زاده، کارگاه تولید ماسک را راه اندازی کرد شاید کسی فکرش را نمی‌کرد که او بتواند برای ۱۱ بانوی بی‌سرپرست و بی‌بضاعت، شغل ایجاد کند و روزانه بیش از ۲ هزار ماسک تولید کند؛ این روزها توسعه کارگاه و اشتغالزایی برای تعداد بیشتری از بانوان نیازمند، تنها آرزوی او است.
به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، شهربانو یزدی‌زاده که اهل شهرستان راور از توابع استان کرمان است از اسفند ماه سال ۹۸، و همزمان با شیوع ویروس کرونا و کمبود ماسک در کشور اقدام به راه اندازی یک کارگاه تولیدی ماسک می‌کند.
او با اخذ وام و تسهیلاتی شروع به تأمین تجهیزات لازم جهت راه اندازی این کارگاه می‌نماید و حالا کارگاه او برای ۱۱ بانوی بی سرپرست و‌ بی بضاعت اشتغال ایجاد کرده است.


کارگاهی که کار خود را به صورت جهادی آغاز کرد و ابتدا تنها با دوخت ماسک شروع به فعالیت کرد و اندکی بعد با پذیرش سفارش بیمارستان ها به دوخت گان نیز پرداخت.
این بانوی جهادگر در کنار این کارگاه و با کمک خیرین، از نیمه دوم سال ۹۹، اقدام به راه اندازی صندوق قرض الحسنه ای جهت کمک به نیازمندان می‌کند که تا کنون وام این صندوق، نصیب ۴ فرد نیازمند برای مصارفی همچون هزینه درمان و تأمین جهیزیه شده است.
فعالیت های این بانوی تلاشگر به همین جا خلاصه نمی شود بلکه او که به گفته خودش سعی دارد در حد توان به مردم کمک نماید، در سال ۹۶ اولین صندوق قرض الحسنه را در محله خود جهت تأمین هزینه عمل فرزند یکی از خانواده های نیازمند ایجاد می‌کند که در ابتدا مبلغ آن صندوق، ۵۰۰ هزار تومان بوده و اکنون با پیگیری‌های او به ۵ میلیون تومان رسیده است.
حالا سفارش گیری بیشتر و توسعه کارگاه، جهت ایجاد اشتغال برای تعداد بیشتری از بانوان نیازمند، به تنها آرزویش تبدیل شده است.
کارگاه تولیدی که با نام شهید سلیمانی و به صورت جهادی کار خود را آغاز کرد و در شرایطی که کمبود ماسک در کشور به بحرانی تبدیل شده بود، نقش کوچکی در تأمین ماسک مورد نیاز کشور ایفا کرد.
حالا این کارگاه نیازمند حمایت دستگاه های مختلف برای ادامه فعالیت می‌باشد و در صورت پذیرش سفارش از سوی دستگاه‌های مختلف، روزانه ظرفیت تولید بیش از ۲ هزار ماسک را داراست.