مهرواره در روستای علاء الدینی

به همت روحانی جوان کرمانی مشکل آبرسانی به یکی از روستاهای محروم کشور برطرف شد؛ او در راستای ایجاد اشتغال برای اهالی روستا نیز تلاش های ارزنده ای داشته و همواره درجهت آبادانی این روستا و خدمت رسانی به اهالی آن کوشیده است.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، حجت الاسلام روح الله امیری متولد سال ۱۳۶۷ و اهل شهرستان جیرفت استان کرمان است که اکنون در روستای علاء الدینی این استان که از روستاهای محروم کشور است در حال خدمت رسانی و انجام کارهای نیکوکارانه است.
یکی از اقدامات ارزنده این روحانی رفع مشکل آبرسانی این روستااست؛ چرا که این روستا براثر فرسودگی لوله‌ها دچار مشکل کمبود آب شده بود.
او در این راستا با تشکیل جلسه با اعضای شورا و دهیاری و با پیگیری از اداره آب و فاضلاب، اقدام به تعویض لوله های آبرسانی کرد و توانست مهمترین مشکل این روستا را برطرف کند.
این روحانی تلاشگر نسبت به اشتغال اهالی روستا نیز بی تفاوت نبوده و با کمک گرفتن از بنیاد برکت موفق شده است برای ۲۵ نفر از اهالی روستا وام اشتغال ۵۰ میلیون تومانی دریافت کند.
روستای علاء الدینی دارای ۳ هزار نفرجمعیت است که حدود۸۰ خانواده آن نیازمند و بی بضاعت هستند؛ توزیع بسته های معیشتی بین نیازمندان روستا نیز از دیگر اقدامات این روحانی می‌باشد.
او اکنون درحال راه اندازی مشاغل خانگی برای بانوان روستا است که در این زمینه نیز قصد برگزاری کلاس های آموزشی رایگان از جمله آموزش خوس بافی را دارد؛ از نظر او این حرفه درآمد زایی خوبی به دنبال خواهد داشت.
حجت الاسلام امیری از سال ۹۷ امام این روستا می‌شود و در کنار همسرش سعی در خدمت رسانی به اهالی روستا دارند و به دلیل اشتغال همسرش در خانه بهداشت، امورات بهداشتی روستا نیز توسط او انجام می‌شود.
وی نسبت به تکریم خانواده شهدای این منطقه نیز توجه ویژه ای داشته و تجلیل از خانواده شهدا و دیدار با آن‌ها یکی از برنامه‌های مستمر و همیشگی‌اش بوده است.
این روحانی دلسوز همچنین برای تک تک افرادی که به علت ابتلا به بیماری کرونا فوت کردند، مراسم ختم رایگان جهت یادبود آن‌ها در فضای باز و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار کرده است.
این شرکت کننده نخستین مهرواره محله همدل در پایان در خصوص برگزاری مهرواره گفت: مهرواره محله همدل برنامه بسیار خوبی بود که مشوق ما برای ادامه فعالیت شد و نقشه راهی برای نحوه شناسایی نیاز روستا و چگونگی حل مسائل شد که امیدوارم چنین برنامه هایی همواره تداوم داشته باشد.