بانویی که با دل و جان به یاری هموطنانش شتافته و در فعالیت های اخیر خود اقدام به اعطای دو وام ۲۰ میلیون تومانی به دو جوان جهت ساخت مسکن و همچنین تأمین عمده وسایل مورد نیاز یک خانواده آسیب دیده کرده است.
به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، ماه افروز بشنام منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل از بردسیر استان کرمان است که قدم در مسیر انجام کارهای خیر نهاده و نمی‌تواند از کنار مشکلات مردم بی تفاوت و راحت عبور کند.
این بانوی با روحیه جهادی خود حدود ۱۳ سال است که با اعطای وام قرض الحسنه سعی در بازکردن گره از مشکلات نیازمندان دارد و با مبلغ ۵۰۰ هزار تومان این کار را آغاز کرد و اکنون این مبلغ به ۲۰ میلیون تومان افزایش یافته و تاکنون به حدود ۲۹۰ نفر وام قرض الحسنه پرداخت شده است.
خانم بشنام می گوید: من به صورت ناخودآگاه و به فضل خداوند وارد این مسیر شده ام و فعالیت های خودم را در برابر اقدامات سایرین به اندازه یک ارزن هم نمی‌دانم.
او که مداح و مربی قرآن نیز می‌باشد، این کار را در جلسات قرآنی خود با جمع آوری مبالغ ناچیز از مردم راه می‌اندازد و با توکل برخداوند به فعالیت های خود ادامه می‌دهد.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره، وقتی با خانواده هایی مواجه می‌شود که برای خرید جهیزیه و سایر موارد مورد نیاز زندگی، دچارمشکل هستند آرزو می‌کند که روزی بتواند آن‌ها را یاری نماید و همین بهانه شروع فعالیت های خیرخواهانه او می‌شود.
حالا با کمک و پیگیری‌های او، دو وام ۲۰میلیون تومانی به دو جوان جهت ساخت و تکمیل خانه مسکونی اعطا شده است.
این بانوی تلاشگر با همراهی دوستان خود کارهای خیر زیادی را انجام داده است که آمار آن ها از دست او خارج شده و هیچ وقت درصدد شمارش و ثبت آن فعالیت ها نبوده است.
او همچنین از حمایت گروه خود از سه بچه یتیم که پدر خود را در تصادف از دست داده‌اند، خبر داد و گفت: بانوان از دل و جان برای بچه یتیم مایه می‌گذارند و تاجایی که در توانمان باشد از خوراک و پوشاک گرفته تا سایر نیازهای این سه بچه یتیم را تأمین می کنیم و چون آن ها زیر ۵ سال هستند حتی برای تأمین خوراکی های هفتگی بچه ها نیز برنامه ریزی داریم.
این بانو انجام کار خیر را دلیل حال خوبش می‌داند و بدترین دوران زندگی خود را مقطعی می‌داند که به دلیل مشکلاتی موقتا دستش از انجام کار خیر کوتاه بود و با وجود اینکه همراهانش به کارشان ادامه می‌دادند از اینکه خودش نقش مستقیمی در پیشبرد کارها ایفا نمی‌کرده احساس ناراحتی داشته است.
او در راستای تأمین عمده وسایل مورد نیاز خانواده‌ای نیازمند نیز گفت: وقتی خانمی مشکل شنوایی و گفتاری دارد و بوی گاز را حس نکرده و گاز نشت می‌کند و خانه اش دچار انفجار می‌شود و همه وسایل او در آن حادثه می‌سوزد و از بین می‌رود و همه امیدش ناامید می‌شود چطور می‌توانم بی تفاوت باشم و از خیرین خواستار کمک برای او نباشم؟! خدا را شکر با همراهی مردم، عمده وسایل مورد نیاز این خانواده همچون یخچال، گاز، فرش و ظروف مهیا شد و آنجا بود که وقتی ذوق آن خانواده را دیدم، احساس کردم دوباره متولد شده‌ام.
این بانوی دلسوز زندگی راحت را حق همه مردم از جمله محرومان می‌داند و اینک تنها خواسته‌اش این است که محرومانی که بنابرشرایطی در این وضعیت قرار گرفته اند بیشتر مورد توجه مردم و خیرین قرار بگیرند تا بتوانند زندگی آرامی را تجربه نمایند.