سیستم آموزشی کشور در شرایطی مجازی شد که برخی از دانش آموزان در منزل خود حتی تلویزیون هم ندارند تا بتوانند درس‌های خود را از این طریق پیگیری کنند؛ خانم شهسواری و دوستانش به صورت خودجوش این افراد نیازمند را شناسایی کرده و سعی می‌کنند با تهیه گوشی هوشمند و برگزاری کلاس‌های جبرانی، کاری کنند که آنها از تحصیل باز نمانند.
به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، آزاده شهسواری بانوی ۳۱ ساله هرمزگانی، وقتی با خانواده هایی روبه‌رو می‌شود که توان خرید موبایل برای کلاس های مجازی فرزندانشان را ندارند، به صورت خودجوش اقدام به تأمین موبایل برای این دانش آموزان می‌کند.
وی در این‌باره می‌گوید: خانواده های نیازمند زیادی را می‌شناختم که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی بودند اما این نهادها در زمینه تهیه موبایل نمی‌توانستند حمایت چندانی از آن‌ها داشته باشند و همین موجب شد خودم به همراه همکاران و دوستانم مبلغی جمع آوری کنیم و برای این ‌دسته از دانش آموزان نیازمند موبایل خریداری نماییم.
شهسواری افزود: برخی از این دانش آموزان در منازل خود حتی تلویزیون و دستگاه دیجیتال برای دنبال کردن درس های‌شان از شبکه های تلویزیونی را هم نداشتند که مبالغی نیز جهت تهیه تلویزیون برای آن‌ها جمع آوری کردیم.
او تا کنون با جمع آوری کمک‌های مردمی توانسته برای ۱۰ دانش آموز موبایل و تلویزیون تهیه کند و همچنان در صدد حل مشکلات بیشتری از اینگونه خانواده هاست. همچنین با برگزاری کلاس‌های جبرانی برای این دست از افراد، سعی دارند کاری کنند که آنها از تحصیل باز نمانند.
این بانوی جوان و دغدغه مند مؤسسه ای ندارد و به صورت خودجوش به انجام کارهای خیر مشغول است و تاکنون کارهای خیر دیگری همچون توزیع بسته های معیشتی بین نیازمندان، تأمین وسایل مورد نیاز خانواده ها را درحد توان انجام داده است.
آزاده شهسواری حدود پنج سال است که با عزمی قوی به انجام کارهای خیر مشغول شده است و حالا تصمیم دارد با راه اندازی یک مؤسسه خیریه با قدرت بیشتری به کارهایش ادامه دهد و امیدوار است که اقداماتش بتواند گره ای از زندگی نیازمندان باز کند.