دوری روستا از شهر موجب شد که بسیاری از بچه‌ها نتوانند برا گذراندن اوقات فراغت خود و شرکت در کلاس‌های آموزشی مختلف به شهر بروند؛ خانم جان زمین برای حل این مشکل مؤسسه قرآنی و فرهنگی سبأ را در منزل شخصی خود راه اندازی کرده است.
به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، خانم سونا جان زمین، جوان دهه هفتادی از اهل تسنن و ساکن روستایی در استان گلستان است که دغدغه نحوه گذراندن اوقات فراغت بچه های روستای خود را دارد؛ به همین دلیل در سال ۹۷ اقدام به تأسیس مؤسسه قرآنی و فرهنگی سبأ و برگزاری کلاس های آموزشی می‌کند.
او که خود نیز صاحب سه فرزند است، به‌دلیل در اختیار نداشتن مکان مناسب، این مؤسسه را در منزل شخصی خود راه اندازی می‌کند و در این راستا می‌گوید: روستای ما با شهر فاصله زیادی دارد و همین امر موجب می‌شود که فرستادن بچه‌ها به شهر برای گذراندن کلاس های تابستانی، هزینه زیادی را به خانواده ها تحمیل کند که توان پرداخت آن را ندارند؛ به همین دلیل تصمیم گرفتم که در روستای خودمان اقدام به برگزاری کلاس های قرآنی و کارگاه های آموزشی کنیم.


او تاکنون کلاس های آموزش قرآن و احکام و چندین کارگاه ترک اعتیاد را برای نوجوانان برگزار کرده است.


خانم جان زمین که در خانواده‌ای مذهبی بزرگ شده است به علاقه شدید خود به فعالیت های فرهنگی و مذهبی اشاره کرد و از تفاوت کلاس های آموزشی خود سخن گفت و اظهار داشت: به کودکان قرآن را با استفاده از نقاشی و قصه آموزش می دهیم و همین مسئله موجب علاقه‌مند شدن آن ها به قرآن می‌شود.
این بانوی جوان و دغدغه مند با همراهی خوب همسرش قصد دارد کلاس ها و کارگاه های آموزشی بیشتری را برای کودکان روستای خود برگزار کند تا نقشی در آینده روشن و سرشار از موفقیت این کودکان ایفا کرده باشد.