مهرواره در قائنات

روحانی تلاشگری که در راستای ترویج فرهنگ ازدواج آسان کوشیده است او تاکنون موفق به تأمين جهیزیه برای بیش از ۲۵ نوعروس نیازمند شده و این اقدام او منجر به حل اختلافات برخی از زوجین شده است.

به گزارش خبرنگار دبیرخانه مهرواره محله همدل، حجت الاسلام احمد علی‌پور متولد سال ۱۳۵۴ و اهل شهرستان قائنات از توابع استان خراسان جنوبی است. وی به دلیل مشکلات معیشتی مردم که خشکسالی بار آورده، اقدام به کمک رسانی به نیازمندان کرد.
فعالیت های این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره، مختص منطقه خود نمی‌باشد و تاکنون در شهر و روستاهای مختلفی خدمات ارائه داده است.
او با کمک خیرین و با هدف گره گشایی از مشکلات مردم، سعی در تأمین مایحتاج زندگی نیازمندان دارد و در این راستا به تهیه و توزیع یک هزار سبد غذایی برای خانواده های محرومان اقدام کرده است.
یکی از اقدامات ارزشمند این روحانی دغدغه‌مند، ترویج فرهنگ ازدواج آسان است که در این راستا نیز با کمک خیرین و مؤسسات خیریه به تأمین حداقل های مورد نیاز برای شروع یک زندگی مشترک مبادرت کرده است.
این کار او موجب حل اختلافات برخی از زوجینی شده که به دلیل عدم توانایی مالی برای تهیه جهیزیه مدتی طولانی در عقد به سر می‌بردند و زندگی آن‌ها دچار کشمکش هایی شده بود.
این منتخب شهرستانی مهرواره محله همدل، تاکنون برای بیش از ۲۵ مورد از زوجین نیازمند، جهیزیه تأمین کرده است.
وی عمده ترین دلیل انجام این کار را همدلی کردن با مردم اعلام کرد و گفت: تنها دارایی من آبرویی است که به لطف خدا در بین مردم دارم و از این آبرو هزینه کردم تا بتوانم نقشی برای حل مشکلات افراد ایفا کرده باشم.
حجت الاسلام علی‌پور همچنین تأکید مکرر رهبری در ایام کرونا مبنی بر مواسات مؤمنانه را از دیگر دلایل خود برای انجام این اقدامات دانست و عنوان کرد: این اقدامات هم برای لبیک گویی به ندای رهبری و هم برای حل مشکلات مردم بوده است ضمن اینکه انجام کارهای خیرخواهانه از تأکیدات آموزه های دینی نیز می‌باشد.
او در پایان گفت وگوی خود با اشاره به برگزاری مهرواره محله همدل اظهار داشت: این برنامه موجب شد افراد منتظر اقدامی از سوی دیگران نمانند و خودشان به شناسایی مشکلات منطقه خود بپردازند و دنبال راهی برای حل مسائل باشند.