آقای تبرته فراهانی نزدیک به ۲۶ سال است که به انجام فعالیت های خیرخواهانه مشغول است و رفع نیازمندی های مردم را وظیفه انسانی خود می‌داند.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل،نوعروس‌هایی هستند که به دلیل نداشتن جهیزیه نمی‌توانند به خانه بخت بروند و حتی توانایی خرید اقلام جزئی برای شروع زندگی خود را هم ندارند، اما در این میان افرادی هم هستند که آستین همت بالا زده و درصدد مهیا کردن اقلام ضروری برای شروع زندگی مشترک جوانان نیازمند هستند.
حسین تبرته فراهانی یکی از آن مردان دغدغه‌مند است که در روستای تبرته منطقه فراهان استان مرکزی اقدام به تهیه جهیزیه برای جوانان نیازمند روستای خود کرده است؛ روستایی کم برخوردار که جمعیت ثابت آن هزار نفر و تعداد خانواده های نیازمند آن ۷۰ خانوار است.


فراهانی که مسئول پایگاه بسیج نیز می‌باشد، هدف خود از انجام این فعالیت ها را کمک به مردم و جلب رضایت خداوند اعلام می کند و انجام آن را وظیفه انسانی خود می‌داند وظیفه‌ای که شاید در اوضاع کنونی خیلی از افراد از انجام آن غافل شده‌ باشند؛ او با تلاش بسیار خود توانسته است در سال گذشته ۲۰ جهیزیه و در سال جاری تاکنون ۶ جهیزیه برای زوج های جوان مهیا کند.
این مرد تلاشگر که یکی از برگزیدگان مرحله شهرستانی مهرواره نیز می‌باشد، اقدامات دیگری را نیز برای نیازمندان انجام داده است که تولید ماسک به صورت جهادی برای مراکز بهداشت، ضدعفونی روستای خود و روستاهای همجوار، تهیه و توزیع بسته های معیشتی و پک های بهداشتی بین نیازمندان روستا از جمله آن‌‌ها است.


او تاکنون با کمک خیرین اقدام به تعمیر منازل ۳ خانواده نیازمند کرده است و تعمیر صفرتا صد امامزاده روستا که تخریب شده بود با صرف مبلغ ۱۰۰میلیون تومان از دیگر فعالیت های او می‌باشد.
فراهانی در زمان شیوع کرونا و تعطیلی مراسمات مذهبی بویژه در ایام محرم و صفر اقدام به جمع آوری نذورات مردم و تهیه بسته های غذایی بجای تهیه و توزیع غذای گرم کرد تا هم سلامت جانی افراد حفظ شده باشد و هم با توزیع مواد غذایی خام در روستای خود و روستاهای همجوار کمکی به نیازمندان این مناطق کرده باشد.


این مرد دلسوز نسبت به اشتغال جوانان نیز بی توجه نبوده و افراد را برای دریافت وام‌های ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومانی به سپاه و بسیج وارگان های مربوطه معرفی کرده است.
آقای فراهانی که فعالیت های خیرخواهانه خود را از سال ۷۴ آغاز کرده است، تاکنون اقدامات ارزنده ای را پیش برده و اکنون که جوانان بسیاری از روستایش بیکار هستند سرمایه گذاری و پیگیری جدی برای اشتغال جوانان را در دستور کار خود قرار داده است تا براساس آن، امید را به جوانان منطقه خود بازگرداند.