حجت الاسلام سیدمهدی میرشجاعی منتخب شهرستانی مهرواره از روستای عباس آباد فراهان در استان مرکزی است که در طول ۲۳ سال سکونت در روستا و در میان اهالی توانسته است خدمات ارزنده ای را در راستای رفع کم آبی و حمایت از اشتغال پایدار در حوزه کشاورزی و دامداری ارائه دهد.
وی هدف از فعالیت های خیرخواهانه خود را رضای خداوند متعال و خدمت به مردم به خصوص اقشار ضعیف و نیازمندی می داند که گاه توان تأمین کمترین مایحتاج زندگی خود را هم ندارند.
حجت الاسلام سیدمهدی میرشجاعی مهم ترین نیاز روستا را تامین آب دید؛ قنات روستا سالهاست که خشک شده است، از این رو وی پیگیری زیادی کرد و با گرفتن وکالت محضری از مردم چاه آبی را به جای قنات احداث کرد تا کشاورزی و دامداری از بین نرود؛ در حال حاضر از این چاه آب چندین روستا بهره می برند.
احداث خانه برای محرومان با کمک خیرین نیز از جمله تلاش های این منتخب شهرستانی جشنواره مهرواره است؛ وی توانسته است چندین خانه برای نیازمندان احداث و بازسازی نماید و حتی خانه ای که توسط بانک بابت بدهی به مزایده گذاشته شده بود را دوباره احیا کند و به صاحب آن بازگرداند.
احداث حسینیه با بیش از ۷۰۰ میلیون تومان کمک های خیرین و تکمیل آن در مرحله نهایی با ۱۵۰ میلیون تومان از محل مشارکت های مردمی، از کارهای مهمی است که این روحانی تلاش گر در فعالیت های خود به ثبت رسانده است.
شاید یکی از مهم ترین اقدامات وی در این روستا در جهت جلوگیری از مهاجرت به شهر، پیگیری آب شرب بوده است؛ وی همچنین با ایجاد همبستگی و اتحاد بین اهالی و کنار گذاشتن کدورت های قدیمی زمینه را برای ایجاد امکانات و رفاه بیشتر در روستا فراهم کرد.
رفع مسائل و مشکلات جوانان به خصوص در حوزه اشتغال و حفظ دامداری و کشاورزی از دیگر اقدامات حجت الاسلام میرشجاعی است تا در این جنگ اقتصادی بتواند باری از دوش مردم بردارد.
روستای عباس آباد دارای جمعیت ۲۸۰ نفره شامل ۷۰ خانوار است که متاسفانه به دلیل سطح بالایی از مشکلات و فقدان امکانات روز به روز از جمعیت آن کاسته می شود؛ حجت الاسلام سیدمهدی میرشجاعی همواره در فکر رفع نیازهای اهالی تلاش کرده، باتوجه به آلودگی آب روستا، ماهها در جهت رفع آن پیگیری کرده است؛ خود را یکی از اهالی خونگرم روستا می داند و برای هر تلاش و قدم خیری آماده است.