حل مشکلات مردم روستا توسط روحانی دهه هفتادی

حجت الاسلام بهادر روحانی جوان دهه هفتادی است که با تلاش بی وقفه خود و کمک خیرین توانسته است اماکن تفریحی و آموزشی را برای اهالی روستای کریم آباد ایجاد کند و مشکل آنتن دهی تلفن همراه را رفع کند

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، حجت الاسلام اکبر بهادر متولد سال ۱۳۷۰ و اهل استان کرمان است که اکنون در یکی از روستاهای محروم شهرستان بهاباد از توابع استان یزد مشغول خدمت رسانی است.


روستای کریم آباد حدود یک هزار و ۲۰۰ نفر جمعیت دارد که یکی از روستاهای محروم کشور محسوب می‌شود و حالا اهالی آن با این روحانی مأنوس شده و با همراهی او برای آبادانی این روستا اقدامات ارزشمندی را پیش برده‌اند.
این روحانی جوان با کمک‌های مردمی مؤسسه ای تأسیس کرده است که در آن فعالیت های خیرخواهانه بسیاری انجام می‌شود که آخرین اقدام آن‌ها توزیع ۴ هزار غذای گرم در شب و روز عید غدیر بوده است.
اکنون به گفته حجت الاسلام بهادر اين مؤسسه پیشرفت‌های بسیاری کرده است و علاوه بر خدمت رسانی به این روستا به کل شهرستان نیز خدمات ارائه می‌دهد و علاوه بر توزیع بسته های معیشتی، ماهانه یک جهیزیه کامل به نو عروسان کم بضاعت توسط این مؤسسه اهدا می‌شود.
حالا این روحانی تلاشگر برای انجام فعالیت های دیگر مدیریت مؤسسه را به فرد دیگری واگذار کرده تا بتواند به فعالیت های مهم‌تری در روستا مشغول شود و دیگران را هم در انجام کارهای نیکوکارانه همراه خود کند.


او با جمع آوری ۸۰۰ میلیون تومان، توانسته است حسینیه و حیاط مسجد را تجهیز و تعمیر کند و حل مشکل کمربندی روستا که تصادفات بسیاری را به همراه داشته است از دیگر خدمات ارزنده او برای اهالی این روستا است.
وی همچنین به حل یکی از مشکلات مهمی که اهالی روستا از آن رنج می‌بردند اقدام کرده و با پیگیری‌های خود، مشکل آنتن دهی تلفن همراه و اینترنت این روستا را با نصب یک دکل مخابراتی با کمک خیرین، فرمانداری و بخشداری مرتفع کرده است.
حجت الاسلام بهادر همچنین مشکل روشنایی فضای گلزارشهدا و پارک مجاور آن را به کمک خیرین با صرف ۱۸۰میلیون تومان برطرف کرده است.
ایجاد یک مکان تفریحی، گسترش خانه بهداشت و تأسیس یک مجتمع و سه مدرسه در این روستا از دیگر اقدامات این روحانی دغدغه مند است که موجب شده است تا دانش آموزان از روستاهای مجاور نیز جهت تحصیل به این روستا رفت و آمد کنند.


او با همراهی حجت الاسلام امیری از روحانیون فعال در بنیاد علوی، اقدام به ایجاد تشکل زینبیون کرده که در راستای آن حدود ۲۰۰ نوجوان گرد هم آمدند و به انجام کارهای فرهنگی مشغول شدند که برگزاری هیئت هفتگی و برگزاری اردوی مشهد برای ۶۰ نوجوان از جمله فعالیت های این تشکل است.
این روحانی جوان و دلسوز، تنها در زمان دو ماهه برگزاری مهرواره محله همدل، موفق به جمع آوری حدود ۳ میلیارد تومان از مردم برای پیشبرد کارهای فرهنگی و سایر فعالیت ها شده است که اقدامی بزرگ و ارزشمند محسوب می‌شود.