طلبه ای که به حل یکی از مشکلات اساسی روستا پرداخت و همواره تلاش های ارزنده ای برای رفع مشکلات افراد نیازمند داشته که جا انداختن فرهنگ پرداخت زکات و توزیع آن بین نیازمندان، ساخت منزل برای یک فرد بی بضاعت و دستگیری از طلاب بویژه طلاب خارجی نیازمند از جمله اقدامات نوع دوستانه او می‌باشد.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، حجت الاسلام حسن منشوری ساکن روستای نادر‌آباد استان مرکزی است؛ با توجه به اینکه در روستا برای اقامه نماز میت و برگزاری مراسمات فرهنگی مکان مناسبی وجود نداشت، وی اقدام به تهیه زمینی به کمک خیرین کرد تا در آن جایگاهی مناسب برای این امور ساخته شود.
او که اکنون یکی از برگزیدگان مرحله شهرستانی مهرواره است، می‌گوید: وقتی طرح مهرواره اعلام شد ما جلسه ای در مسجد باحضور هئیت امنا، شورا و افراد فعال فرهنگی تشکیل دادیم و به تبیین جایگاه مسجد در این خصوص پرداختیم.


به گفته این روحانی، مسجد فقط جایگاه عبادت نیست بلکه پایگاه اجتماعی و اقتصادی نیز هست و همین نگاه او باعث می‌شود به توجیه افراد برای انجام اقدامات نوع دوستانه در مسجد بپردازد.
او در اولین جلسه برگزار شده جهت بررسی مشکلات روستا، این مشکل اهالی را مطرح می‌کند و ساخت جایگاهی برای اقامه نماز میت و برگزاری مراسمات فرهنگی در دستور کار قرار می‌گیرد که اکنون زمین آن تهیه شده و درحال ساخت است؛ هزینه ساخت این مکان حدود ۴۰۰ میلیون تومان است که با همراهی مردم و خیرین درحال انجام است.
این روحانی دغدغه مند همچنین در زمان شیوع کرونا اقدام به توزیع سبد کالا و پک های بهداشتی بین خانواده های نیازمند کرد و در زلزله کرمانشاه هم همکاری خوبی از خود نشان داد.

دستگیری از طلاب نیازمند خارجی

حجت الاسلام منشوری علاوه بر این روستا، کمک‌هایی به نیازمندان سایر نقاط نیز داشته و به شدت دغدغه زندگی طلاب نیازمند را دارد و در تلاش برای رفع گرفتاری از زندگی طلاب بویژه طلاب خارجی است که برخی از آن‌ها مشکلات بیشتری را برای تهیه لوازم زندگی در ایران دارند.
ا ز دیگر اقدامات این روحانی ساخت منزل مسکونی برای یک نیازمند است که صاحب خانه او را بیرون کرده بود، هیچ کسی را نداشت و از لحاظ ذهنی نیز دچار مشکلاتی بود؛جا انداختن فرهنگ پرداخت زکات و جمع آوری آن و توزیع بین نیازمندان روستا از دیگر اقدامات او می‌باشد.
این مرد با همت، دغدغه زندگی افرادی که به دلایل مختلف دچار اختلافات خانوادگی می‌شوند را نیز دارد و به آن‌ها مشاوره رایگان می‌دهد و در زمینه برگزاری کلاس های مختلف برای نوجوانان نیز اهتمام ویژه ای دارد.

به گفته حاج آقا منشوری جمعیت روستای نادر آباد ۲۵۰نفر است که تقریبا ۴۰خانواده آن نیازمند هستند که این روحانی همواره درصدد رفع مشکلات آن ها بوده است.
او از همراهی خانواده خود بویژه همسرش در پیشبرد کارها خبر می‌دهد و همسر او اکنون به یکسری از امور بانوان این روستا رسیدگی می‌نماید.