مهرواره در شهرستان بیله سوار

روحانی فعالی که برای اشتغالزایی جوانان روستای حوزه فعالیت خود گام‌های ارزشمندی برداشته و امکانات رفاهی مختلفی را در این روستای مرزنشین ویژه استفاده اتباع ایجاد کرده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام محمد جواد قربانی متولد سال ۱۳۶۷ و اهل شهرستان بیله سوار استان اردبیل است که حدود ۱۰ در این شهرستان فعالیت تبلیغی دارد و اکنون حدود ۴ سال است که در مسجد سیدالشهدا روستای قره قاسم لو مشغول به خدمت رسانی است.
او برای جوانان جویای کار این روستا که نبود کار مشکلات عدیده‌ای را برای آن‌ها ایجاد کرده بود و موجب مهاجرت آن‌ها شده بود؛ با استفاده از ظرفیت خیرین و صندوق قرض الحسنه روستا و با پیگیری از بنیاد برکت توانست در مرحله اول برای ۱۵ جوان روستا در زمینه دامپروری، سوپرمارکت و آرایشگری اشتغال ایجاد نماید.
حجت الاسلام قربانی در این راستا می‌گوید: زندگی برخی از این جوانان به‌دلیل بیکاری ختم به طلاق شده بود و اکنون با ایجاد این مشاغل از وضعیت نسبتا خوبی برخوردار شدند و درآمد مناسبی را بواسطه این مشاغل به دست می‌آورند.
این مرد پرتلاش همچنین با ایجاد یک مغازه ساندویچ فروشی توانست برای حدود ۴۵ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال‌زایی نماید و علاوه بر روستا در سطح شهرستان نیز تلاش هایی برای ایجاد مشاغل مختلف داشته است.
به گفته این شرکت کننده در نخستین مهرواره محله همدل، این روستا دارای ۵۰۰ خانوار است که ۱۲۰خانوار آن نیازمند و بی بضاعت هستند که او در اعیاد مختلف مذهبی اقدام به توزیع بسته‌های معیشتی میان آنان می‌کند.


او در زمینه عمرانی نیز با جمع آوری مبلغی بالغ بر ۶۰ میلیون تومان توانست بزرگترین دغدغه اهالی روستا را که دیوارکشی و حصارکشی برای آرامگاه روستا بود، پیگیری نماید.
به گفته این روحانی تلاشگر روستای قره قاسم لو در نقطه صفر مرزی واقع شده و محل رفت و آمد اتباع آذری زبان بسیاری است، بطوریکه تا قبل از شیوع کرونا روزانه حدود ۲ هزار نفر در این منطقه تردد داشتند که به همین دلیل حجت الاسلام قربانی به ایجاد سرویس بهداشتی و حمام بین راهی برای آن‌ها اقدام کرده و همچنین سوئیتی را برای استراحت آن‌ها فراهم کرده است.
این روحانی دغدغه‌مند در زمینه احیای برگزاری مراسمات عزاداری در ایام فاطمیه نیز تلاش‌های به‌سزایی در سطح شهرستان داشته و برای این مراسمات نیز با کمک خیرین بالغ بر ۵۰۰ پرس غذای گرم تهیه و بین عزاداران توزیع نموده است.
او همچنین ستاد حمایت از اقامه عزاداری را تشکیل داده است و درصدد است برگزاری مراسمات عزاداری و گرامیداشت ایام فاطمیه با جدیت در این شهرستان دنبال شود.


توجه به تفریح سالم جوانان با برگزاری کوهنوردی در روز جمعه هرهفته برای آن‌ها، تلاش برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی قشر جوان و تلاش برای کاهش آمار طلاق در سطح این شهرستان با برگزاری کلاس‌های آموزشی و مشاوره قبل، حین و بعد از ازدواج از دیگر برنامه‌های او برای این شهرستان هستند.
حجت الاسلام قربانی علی‌رغم اینکه اخیرا به عنوان مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بیله سوار منصوب شده است، همچنان در روستا سکونت دارد و در آنجا مشغول به فعالیت است.