مشکلات محله، با همدلی حل شدنیه!

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: طرح مهرواره «محله همدل» در راستای حل مشکلات مردم به دست مردم اجرا می‌شود و شرکت در این مهرواره تا ۲۰ خردادماه تمدید شد.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل؛ حجت‌الاسلام سعید احمدی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان، اظهار کرد: طرح «مهرواره محله همدل» هدف حل مشکلات و مسائل مربوط به حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، تربیتی، آموزشی، مذهبی، اخلاقی، حقوقی، خانواده، زنان، رسانه و هویت‌بخشی، سبک زندگی و سلامت، گفتمان انقلابی و فرهنگی ایرانی ـ اسلامی و آسیب‌های اجتماعی را در محله‌ها دنبال می‌کند.

وی با اشاره به اینکه ۱۴ سرفصل برای این طرح درنظر گرفته شده است، بیان کرد: آزادی زندانیان، حل اختلاف، کمک به ازدواج جوانان، کمک‌های مؤمنانه و توزیع بسته‌های معیشتی، راه‌اندازی کسب و کارهای کوچک و خانگی در حوزه مسائل اقتصادی، محورهای سیاسی و موضوعات اجتماعی از جمله سرفصل‌های این طرح است.
این مسئول تقویت مسئولیت اجتماعی را از جمله اهداف طرح «مهرواره محله همدل» خواند و گفت: همبستگی و مشارکت اجتماعی، تزریق روحیه و گفتمان نشاط، امید، خودباوری، خود شناسی، وفاق، امیدآفرینی، همدلی، هم‌فکری، همکاری و هم‌یاری اجتماعی از دیگر اهداف این طرح و با این کار چالش‌هایی که نیاز به زیرساخت‌های بزرگ ندارند به دست مردم برطرف می‌شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان ابراز کرد: مردم جهت شرکت در طرح ملی مهرواره محله همدل می‌توانند عدد ۱ را به سامانه ۵۰۰۰۱۷۵ پیامک کنند و پس از دریافت فرم الکترونیکی مشکلات محله خود را انتخاب و برای حل آن اقدام کنند که در استان زنجان تا کنون ۴۰۰ نفر در این طرح ثبت‌کردند و شرکت در این مهرواره تا ۲۰ خردادماه تمدید شده است.
وی یادآور شد: به تعدادی از طرح‌های برتر که بتوانند مشکلات را حل کنند، خلاقیت و نوآوری و همچنین رویکرد دائمی و ریشه‌ای به حل مشکل داشته باشند جوایزی تعلق می‌گیرد و برای طرحی که به مرحله کشوری راه‌ یابد و برگزیده شود نیز جایزه ۲۰۰ میلیون تومانی درنظر گرفته شده که برای حل همان مسئله هزینه شود.
احمدی با اشاره به اینکه این طرح با محوریت مساجد، ائمه جماعات، شبکه تبلیغی، معتمدان محلی و سایر موارد برگزار می‌شود، ادامه داد: همراهی، مهرافزایی، تحول و پیشرفت، اندیشه‌ورزی، خردگرایی، عقلانیت اجتماعی و اخلاقی از دیگر محورهای این برنامه است و همه اقشار می‌توانند در آن شرکت کنند.

خبرگزاری ایکنا