مهرواره در شهرستان سنقر

حجت الاسلام فدایی اقدام به ایجاد سرپناه برای یک بانوی سالمند کرده است و با تهیه کانالت پیش ساخته مشکل قنات یک روستا را حل کرده و با اینکار محصولات آنان را تا چندین برابر افزایش داده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام محسن فدایی متولد سال ۱۳۶۷ و اهل شهرستان سنقر استان کرمانشاه است که گام‌های ارزشمندی در جهت انجام کارهای خیر برداشته است.
او از سال ۱۳۹۰ انجام کارهای خیر را آغاز کرده و اکنون معاون حوزه علمیه شهرستان سنقر است.


این روحانی فعال با کمک طلاب و گروه جهادی حوزه علمیه، یک واحد مسکونی برای بانویی سالمند در روستا ایجاد و از ماه مبارک رمضان ساخت آن را آغاز کرد و اکنون ۷۰ درصد کار پیش رفته است.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، منابع انجام اینکار را از طریق کمک‌های مردمی با اطلاع رسانی در کانال روستا جمع آوری کرد.


او همچنین به حل یکی از دغدغه‌های اصلی یک روستا که قنات آن یک جوی آب خاکی داشت و موجب شده بود آب به زمین‌های انتهایی نرسد اقدام و با همراهی اهالی برای آن قنات یک کانالت پیش ساخته تهیه کرد که اکنون آب به راحتی به زمین‌های انتهایی می‌رسد.
به گفته حجت الاسلام فدایی حل مشکل قنات این روستا کاری بی سابقه در سطح شهرستان است که برداشت محصولات را تا چند برابر افزایش داده است.
این روحانی تلاشگر همچنین با کمک خیرین به آزاد سازی یک زندانی که حدود ۲۰۰ میلیون تومان بدهی مالی داشت اقدام کرد و علاوه بر این برای او یک واحد مسکونی با مشارکت کمیته امداد مهیا کرد.


او همچنین با تشکیل یک تیم گروهی به تهیه آبمیوه برای بیماران کرونایی و تهیه بسته‌های غذایی برای خانواده‌های کم برخوردار اقدام کرده است.
حجت الاسلام فدایی و گروهی از طلاب همچنین در بیمارستان‌های کرونایی به عنوان طلبه های جهادی حضور داشتند و فعالیت‌هایی را در راستای کمک به کادر درمان و خدمت رسانی به بیماران کرونایی انجام دادند.