مهرواره در شهرستان مراغه

روحانی تلاشگری که سعی دارد با اشتغالزایی گسترده خانواده‌های کم برخوردار را از فقر مالی نجات دهد و آن‌ها را از دریافت هرگونه کمکی بی‌نیاز کند.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام مجتبی مظلومی متولد سال ۱۳۶۸ و اهل شهرستان مراغه استان آذربایحان شرقی است که حدود ۷ سال است که به عنوان امام جماعت در مسجد جامع روستای آهق این شهرستان فعالیت دارد؛ روستایی که دارای ۳۶۵ خانوار و یک هزار و ۳۰۷ نفر جمعیت است.
به گفته این روحانی پرتلاش مدت‌‌هاست که کم آبی منطقه انجام کشاورزی در این روستا را دچار مشکل کرده و همین مسئله موجب کمبود علوفه لازم برای پرداختن به کار دامداری نیز شده و در نتیجه اقتصاد و معیشت خانواده‌ها را هم تحت الشعاع قرار داده است به طوریکه حدود یک سوم جمعیت روستا را خانوارهای نیازمند و تحت پوشش کمیته امداد تشکیل می‌دهند.
حجت الاسلام مظلومی به همین دلیل در هنگام برگزاری مهرواره محله همدل، ایجاد اشتغال برای یکصد خانواده را هدف گذاری می‌کند تا بدین وسیله آن‌ها را بی‌نیاز کند که در ابتدا موفق به ایجاد شغل برای یک چهارم از این تعداد( معادل ۲۵ خانواده) می‌شود.
او پس از برگزاری این پویش همچنان به تلاش خود برای ایجاد اشتغال ادامه می‌دهد و تاکنون موفق شده علاوه بر ۲۵ خانوار قبلی برای ۱۰ خانواده دیگر در زمینه‌های مختلف از جمله قالی بافی، شیلات و پرورش دام سبک و سنگین اشتغال ایجاد نماید.
تاکنون با تلاش‌های او ۴۰ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار شده‌اند و از دریافت هر نوع کمکی از سوی مردم بی‌نیاز شده‌اند که این اقدام در کاهش مشکلات اجتماعی منطقه همچون اعتیاد و طلاق نیز مؤثر بوده است.
حجت الاسلام مظلومی علاوه بر این در بحث عمران و آبادانی روستا نیز با همکاری شورا و دهیاری اقدام به تعمیر و بازسازی جاده روستا کرد؛ جاده ای که هرساله به دلیل رخ دادن تصادفات، تلفات جانی بسیاری برجای می‌گذاشت.


برگزاری میزخدمت از دیگر اقداماتی است که با تلاش‌های مجدانه این روحانی دغدغه‌مند در روستا برگزار می‌شود که در این برنامه، مردم با مسئولین و معاونان ادارات به صورت مستقیم صحبت و مشکلات روستا را مطرح می‌نمایند.


او در زمینه برگزاری پرشور مراسمات مذهبی پس از گسستی که در این دوسال کرونایی رخ داد، تلاش‌های بسیاری داشته و با ارسال دعوتنامه درب منازل افراد موفق شد در ایام فاطمیه امسال، روز ولادت حضرت علی(ع)، دهه فجر و ولادت امام عصر(عح) برنامه‌های پرشوری را با حضور گسترده مردم برگزار نماید.
کلیه فعالیت‌های حجت الاسلام مظلومی مسجد محور است و حتی تلاش کرده تا شورا و دهیاری جلسات عمومیشان را در مسجد برگزار کنند و معتقد است همانطور که در صدر اسلام مسجد محور انجام تمامی فعالیت های مهم بوده اکنون نیز باید محوریت خود را حفظ نماید.


این روحانی فعال همچنین در این روستا یک خانه قرآن و یک کانون فرهنگی هنری ایجاد نموده تا فعالیت‌های فرهنگی منطقه نیز سازماندهی شوند و به دلیل تعداد بالای نیازمندان منطقه، یک مرکز نیکوکاری با همکاری کمیته امداد ایجاد کرده که این مرکز به دستگیری از خانواده‌های کم برخوردار و توزیع بسته‌های معیشتی میان آن‌ها می‌پردازد.