مهرواره در شهرستان قروه

آقای ملکی سال‌هاست که برای خدمت به نیازمندان کمر همت بسته و تمام تلاش خود را برای دستگیری از مستضعفان به کار گرفته او تاکنون ۵۰۰ بیمار را در تأمین هزینه‌های درمانی یاری کرده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
مصطفی ملکی متولد سال ۱۳۶۱ و اهل شهرستان قروه استان کردستان است که از سال ۱۳۸۰ به انجام کارهای عام المنفعه اقدام کرده و با تشکیل صندوق قرض الحسنه برای رفع مشکلات نیازمندان کوشیده است.
او اکنون با راه اندازی هیئت انصار العباس و مرکز خیریه خانه امید، علاوه بر فعالیت‌های مذهبی به انجام کارهای نیکوکارانه پرداخته است.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، در این خیریه مشکلات درمان نیازمندان را پیگیری می‌کند و تاکنون بالغ بر ۵۰۰ نفر از بیماران را در تأمین هزینه‌های درمانی یاری کرده است.
او اکثر فعالیت‌های خود را با کمک خیرین‌ پیش می‌برد و مشکلات که به او ارجاع می‌شود را از طریق برقراری ارتباط با مجموعه‌های مختلف و مددکاری بیمارستان‌ها و نهادهای درمانی حل و فصل می‌نماید.
آقای ملکی اگرچه تا قبل از راه اندازی هیئت و مؤسسه نسبت به انجام کارهای خیر مبادرت داشته اما پس از تأسیس هیئت در سال ۱۳۹۰ و مؤسسه خیریه در سال ۱۳۹۵ انجام چنین کارهایی توسط او رسمیت یافته است.
او فعالیت خود را ابتدا در مسجد امام سجاد(ع) محله آغاز کرد و اکنون مسئولیت هیئت انصار العباس و این مؤسسه را عهده دار است.
از دیگر اقدامات این مرد دغدغه‌مند، تأمین جهیزیه برای زوجین کم برخوردار بوده که در سال ۱۳۹۸ حدود ۲۵ فقره، در سال ۱۳۹۹ تعداد ۴۵ فقره و امسال نیز به دلیل شرایط اقتصادی نامناسب جامعه، تاکنون ۷ سری جهیزیه را توانسته برای نیازمندان تأمین کند.
او علاوه بر این به توزیع بسته‌های معیشتی به نیارمندان بویژه در ایام کرونا اقدام کرده و در حد توان از آسیب دیدگان از کرونا حمایت کرده است.
اکنون مؤسسه خیریه خانه امید به سرپرستی آقای ملکی، به دلیل انجام اقداماتی چشمگیر در حوزه دستگیری از نیازمندان در سطح شهرستان قروه به عنوان مؤسسه‌ای برتر و فعال شناخته شده است.
این مرد فعال به گفته خودش همواره دغدغه مشکلات مردم و همشهریانش داشته و به دلیل علاقه شخصی به انجام کارهای خیر به چنین فعالیت‌هایی پرداخته است.
او معتقد است مسجد فقط مکانی برای عبادت و عزاداری نیست بلکه مساجد باید در زمینه‌های اجتماعی نیز فعال و در جهت رفع مشکلات مردم بکوشند.