مهرواره در خوسف

خانم ضامن ۳۰ سال از عمر خود را در راه ترویج فرهنگ قرآن صرف کرده و با تأسی از ساحت مقدس این کتاب، در زمینه دستگیری از نیازمندان و مستمندان نیز گام‌های مؤثری برداشته است.

به گزارش خبرنگار مهرواره محله همدل،
مریم ضامن متولد سال ۱۳۴۱ و اهل شهرستان خوسف استان خراسان جنوبی و از منتخبین مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل است که بیش از ۳۰ سال از عمر خود را صرف انجام فعالیت‌های قرآنی کرده است.
او از سال ۱۳۸۵ تا سال ۱۳۹۲ در یکی از خانه‌های قرآنی شهرستان به صورت رسمی فعالیت داشته و از سال ۹۲ تاکنون نیز در مؤسسه قرآنی خود که “کوثر بیکران” نام دارد، مشغول به فعالیت است و به آموزش رشته‌هایی همچون حفظ، تجوید، مفاهیم، روخوانی و روانخوانی قرآن می‌پردازد.
این بانوی دغدغه‌مند فقط به انجام فعالیت‌های قرآنی اکتفا نکرده است، بلکه با تأسی از آیات همین کتاب به دستگیری از نیازمندان و یاری هم‌نوعان نیز پرداخته و در ایام و مناسبت‌های مختلف با اعلام فراخوان عمومی در کلاس‌های خود، مبالغی را جهت کمک به مستمندان جمع آوری می‌کند و بوسیله این مبالغ به صورت نقدی و یا در قالب اجناس به نیازمندان کمک می‌کند.
او همچنین در زمینه آسیب‌های اجتماعی نیز فعالیت دارد و افرادی که درگیر مشکلات روحی و یا مشکلات خانوادگی هستند را جهت دریافت مشاوره رایگان به اساتید مجرب این حوزه معرفی می‌کند و جلساتی را برای آنان بدون دریافت هیچ هزینه‌ای برگزار می‌کند.


خانم ضامن و دیگر دوستان و همکارانش، اکنون برای ایام تابستان علاوه بر کلاس‌هایی که در مؤسسه برگزار می‌کنند، در هیئت ثارالله مسجد باقرالعلوم نیز جلساتی‌ را برپا می‌کنند که باتوجه به جمعیت زیاد این منطقه که اکثریت آنان از قشر جوان نیز هستند، استقبال خوبی از این جلسات به عمل می‌آید و آن‌ها نیز سعی می‌کنند با استفاده از همین ظرفیت به رفع نیازهای جامعه جوان آن منطقه نیز بپردازند.
تأمین هزینه درمان بیماران بی‌بضاعت، رفع مشکل کسانی که درگیر اختلافات خانوادگی هستند، کمک مالی و توزیع بسته‌های معیشتی میان نیازمندان از دیگر اقدامات او می‌باشد.
این بانوی پرتلاش افزون بر این با رایزنی با خیریه‌ها، سعی کرده بانوان سرپرست خانوار و نیازمند و خانواده‌های زندانیان را مشغول به کار کند تا بتوانند نیازهای خود را برطرف کنند و علاوه بر این آن‌ها را با کمک‌های نقدی و یا در قالب خرید اقلام ضروری یاری می‌کند و به گفته خودش برای بهبود اوضاع زندگی این بانوان از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد و در حد وسع یاریگر آن‌ها خواهد بود.