مهرواره در شهرستان خمین

روحانی دغدغه‌مندی که به خدمت رسانی در یکی از روستاهای استان مرکزی مشغول است؛ او برای انجام فعالیت‌های عمرانی در روستا، لباس کارگری بر تن می‌کند و با تواضع تمام در کنار مردم و گروه‌های جهادی به فعالیت می‌پردازد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام حسن حاجی زاده متولد سال ۱۳۶۰ و اهل شهرستان خمین استان مرکزی و امام جماعت مسجد امام حسن عسگری(ع) روستای چقا سیف الدین این شهرستان می‌باشد.
او در طی مدت حضور خود در این منطقه فعالیت‌های مختلفی داشته و اقدامات ارزشمندی را پیش برده است.
یکی از تلاش‌های او در زمینه جذب جوانان به مسجد بوده که با برگزاری برنامه‌های تفریحی و ورزشی برای آنان و حضور در سالن ورزشی و رفتن به مدارس آن‌ها سعی کرده ارتباطی صمیمی میان خود و آنان شکل دهد.
وی علاوه بر اینکار برای آن‌دسته از جوانانی که مشغول به کار در مزارع روستا بودند با حضور در محل کار آن‌ها و کمک به آن‌ها در کاری که انجام می‌دادند سعی در قوی‌تر کردن ارتباط خود با این افراد کرد.


حجت الاسلام حاجی زاده افزون براین کار با تلاش‌های خود توانسته از میان جوانان این منطقه تعدادی حافظ قرآن تربیت نماید.
تلاش برای جذب منابع مالی از خیرین و تهیه بسته‌های معیشتی برای فقرای روستا از دیگر خدمات او می‌باشد.


این روحانی تلاشگر در زمینه عمرانی نیز فعالیت داشته که تعمیر اساسی مدرسه روستا از دیوار چینی، سیمان کاری، آسفالت حیاط مدرسه تا ساخت سرویس بهداشتی از جمله این فعالیت‌ها می‌باشد که این اقدامات با کمک خیرین، گروه جهادی روستا و قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انجام گرفته است.
او در سال جاری نیز به سرامیک کاری کلاس‌های این مدرسه و تعمیر فضای داخلی آن پرداخته است.
یکی دیگر از فعالیت‌های عمرانی حجت الاسلام حاجی زاده ساخت یک پل بتنی ماشین‌رو با کمک یکی از مهندسین روستا و نیروهای مردمی بوده که این پل در مساحت ۶ در ۱۲ متر ایجاد شده است.
این روحانی جهادی با تواضع تمام لباس کارگری بر تن می‌کند و در کنار گروه جهادی روستا و مردم به انجام فعالیت‌های عمرانی مختلف می‌پردازد.
او در راستای نحوه جذب منابع مالی از خیرین روستا عنوان کرد: خیرین وقتی من را دغدغه‌مند و با لباس کارگری در میان خودشان ببینند برای مشارکت در امور خیر راغب می‌شوند.
وی همچنین ادامه داد: اهالی روستا و خیرین به طور کامل در جریان نحوه هزینه‌کرد منابع مالی قرار می‌گیرند و همین این اعتماد را افزایش می‌دهد.
این طلبه فعال که حافظ کل قرآن کریم نیز می‌باشد در پایان گفت وگوی خود و با اشاره به این آیه از قرآن که می‌فرماید ” لِمَ تَقُولُونَ مَا لا تَفْعَلُونَ” گفت: طبق این آیه باید حرف و عمل ما یکی باشد و از شعار دادن بپرهیزیم و اگر به حرفی که می‌زنیم پای‌بند باشیم و بدان عمل کنیم دیدگاه مردم نسبت به ما مثبت می‌شود و این اعتماد و ارتباط صمیمانه میان ما شکل می‌گیرد.