مهرواره در شهرستان خاتم

علاقه وافر یک بانوی دغدغه مند نسبت به انجام کارهای فرهنگی و قرآنی موجب شده که او ۱۷سال از عمر خود را صرف انجام چنین فعالیت‌هایی کند.

به گزارش مهرواره محله همدل
، زهرا پوراسدیه هراتی متولد سال ۱۳۵۷ و اهل شهرستان خاتم استان یزد است که سال هاست به دلیل علاقه مندی به انجام کارهای فرهنگی و قرآنی در این حوزه فعالیت می‌کند.
او شهرستان خود را شهرستانی محروم معرفی می‌کند که فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی در آن بسیار اندک است و به همین دلیل سعی کرده به انجام چنین فعالیت‌هایی در سطح این شهرستان بپردازد.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، اکنون مدیریت مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت مشکات را برعهده دارد و همواره تلاش کرده در حد توان و با توجه به امکانات موجود، در مناسبت‌های مذهبی برنامه‌های مختلفی را برگزار کند.
او بعد از فارغ التحصیلی خود در سال ۱۳۸۳ به انجام کارهای فرهنگی و قرآنی پرداخت و بعد از تأسیس این مؤسسه در سال ۱۳۹۲ انجام چنین فعالیت‌هایی را در این مکان ادامه داد.
این بانوی پرتلاش اکنون به دلیل شرایط کرونایی، اقدام به برگزاری کلاس‌های مجازی حفظ قرآن کرده و در این راستا ۴ کلاس حفظ قرآن را به صورت مجازی مجازی در محلات مختلف برگزار کرده است.
وجود ۴ حافظ کل و تعدادی حافظ جزء از جمله ثمره‌های این مؤسسه بوده است که خانم هراتی امید دارد با بهبود شرایط کرونایی کشور و از سرگیری کلاس‌ها این تعداد افزایش یابد.
او تصمیم دارد با مشورت از کارشناس قرآن سازمان تبلیغات شهرستان خود، فعالیت های مؤسسه را بیشتر و گسترده‌تر نماید و برنامه های مفید و با کیفیتی را برگزار کند.
وجود مهدکودک و پیش دبستانی در این مؤسسه و برگزاری کلاس‌های روانخوانی، روخوانی، تجوید و دوره تربیت معلم قرآن از جمله فعالیت‌هایی بوده که تا قبل از شیوع کرونا این مؤسسه نسبت به انجام آن‌ها اهتمام داشته است.