مهرواره در شهرستان فهرج

حجت الاسلام وحید زاده خدمات گسترده و متنوعی را در زمینه کمک به نیازمندان انجام داده که راه اندازی یک خانه قرآنی، تشکیل گروه جهادی شهید فهمیده و تأسیس یک مرکز نیکوکاری خلاصه‌ای از این اقدامات می‌باشد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام سعید وحید زاده اهل فهرج میر آباد استان کرمان است و قریب به ۱۲ سال است که به عنوان روحانی مستقر در مناطق مختلف حضور دارد.
او در روستاهای مختلف اقدام به انجام فعالیت‌های خیرخواهانه کرده و اکنون در مسجد امام حسین(ع) و مسجد امام سجاد(ع) روستای میرآباد فعالیت دارد.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، با تشکیل گروه جهادی “شهید فهمیده” به خدمت رسانی در زمینه‌های مختلف همچون پخت غذا و توزیع آن میان افراد بی‌بضاعت، ساخت حمام و سرویس بهداشتی برای نیازمندان پرداخته است.
او همچنین جلسه هفتگی قرآن را در منازل افراد به صورت چرخشی راه اندازی کرده و به همراه هیئت امنای مسجد و اعضای شورا به سرکشی از کشاورزان و باغداران و سرکشی از خانه بهداشت جهت حل مشکلاتشان اقدام کرده است.
برگزاری مراسمات مذهبی در مناسبت‌های مختلف، بیان احکام، معارف و اخلاق برای دانش آموزان، برگزاری کلاس های ورزشی برای نوجوانان، توزیع افطاری ساده در ماه مبارک رمضان، سرکشی از خانه ها برای رفع مشکلات افراد و ایجاد پارک برای کودکان از دیگر اقداماتی است که با پیگیری‌های او انجام گرفته است.
این روحانی تلاشگر به تعمیر مسجد روستا نیز پرداخته و با پیگیری‌های خود و از طریق لوله کشی، مشکل آب مسجد و چندین خانه روستا را نیز برطرف نموده است.


او علاوه بر این با اخذ مجوز از سازمان تبلیغات، یک خانه قرآنی در روستا راه اندازی کرده و همسرش در این مؤسسه در زمینه آموزش قرآن به کودکان و بانوان فعالیت دارد.
حجت الاسلام وحید زاده همچنین مرکز نیکوکاری “شهید حاج قاسم سلیمانی” را تأسيس و از اهالی روستا به عنوان اعضای اداری این مرکز استفاده نموده است.
او در این مرکز نیکوکاری با جمع آوری مشارکت‌های مردمی، به گره گشایی از مشکلات نیازمندان پرداخته و آن‌ها را در زمینه‌های مختلف یاری می‌کند.
این شرکت کننده در نخستین مرحله مهرواره محله همدل، به اهدای جهیزیه کامل به یک دختر نیازمند، معرفی نیازمندان به کمیته امداد و بهزیستی، اهدای ویلچر به یک بیمار نیازمند و معرفی یک معتاد به کمپ ترک اعتیاد و ایجاد اشتغال برای او اقدام کرده است.


این طلبه پرتلاش به توزیع بسته‌های معیشتی نیز پرداخته و در تابستان امسال با کمک‌های مردمی و کمک جزئی کمیته امداد توانست ۸ کولر برای نیازمندان تهیه و به آنان اهدا نماید.
او اکنون در صدد حل اختلاف خانوادگی اهالی روستا است و با همراهی امام جمعه شهرستان در حال انجام پیگیری‌های لازم برای رفع این اختلافات است.