مهرواره در ریگان

حجت الاسلام ریماز بیش از ده سال است که در روستایی محروم فعالیت دارد و اقدامات ارزنده بسیاری را در این منطقه انجام داده است؛ او طی سال‌های فعالیت خود به ترک اعتیاد بیش از ۱۳۰ نفر از معتادان کمک کرده است.به گزارش خبرنگار مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام علیرضا ریماز متولد سال ۱۳۶۴ و پیش نماز مسجد حضرت ابوالفضل(ع) روستای میرآباد شهرستان ریگان استان کرمان است. روستایی که حدود دو هزار و ۷۰۰ نفر جمعیت دارد که تعداد قابل توجهی از این افراد نیازمند هستند و بیش از ۱۰۰ خانواده آن از وضعیت مالی ضعیفی برخوردارند و به همین دلیل این منطقه جزو مناطق محروم کشور محسوب می‌شود.
او از سال ۱۳۸۸ فعالیت تبلیغی خود را آغاز کرده و از سال ۱۳۸۹ در این منطقه فعالیت می‌کند.
حجت الاسلام ریماز در زمینه معیشت مردم اقدامات جهادی مختلفی را انجام داده که تهیه و توزیع بسته های غذایی میان نیازمندان به صورت ماهانه یکی از اقدامات او در این زمینه می‌باشد.
این روحانی پرتلاش در یکسال اخیر اقدام به تأمین تعدادی کولر و آبگرم‌کن برای خانواده‌های بی‌بضاعت کرده و همواره نسبت به مهیا کردن اقلام ضروری زندگی نیازمندان اعم از لوازم گرمایشی و سرمایشی اهتمام ویژه‌ای داشته است.
او همچنین به انجام اقدامات فرهنگی و تفریحی برای جوانان این منطقه نیز پرداخته و با کمک شورا و دهیاری زمین چمنی را در این منطقه برای جوانان احداث کرده و علاوه بر این در زمینه پیشگیری از اعتیاد جوانان نیز اقدامات مختلفی از جمله برگزاری کارگاه‌های مختلف را انجام داده است.
این روحانی دغدغه‌مند می‌گوید: از زمانی که فعالیتم را در این روستا آغاز کردم تاکنون، قریب به ۱۳۰ نفر را از اعتیاد نجات داده‌ام که ۷ نفر از آن‌ها مربوط به آمار امسال می‌باشد که طی یکسال اخیر موفق به ترک شده‌اند.
یکی از فعالیت‌های فرهنگی شاخص او ایجاد خانه قرآنی و برگزاری دوره‌های حفظ قرآن است و توانسته حدود ۴۰ حافظ چند جزئی را در این کلاس‌ها تربیت نماید و از چند نفر از مربیانی که در قم حافظ قرآن شدند و سپس به این منطقه بازگشتند، برای مربیگری این کلاس‌ها استفاده کرده است.
منابع کلیه فعالیت‌های او مردمی است و در مواردی سازمان تبلیغات اسلامی و دهیاری روستا از آن‌ها حمایت می‌کنند.
او درخصوص علت انجام اقدامات خود عنوان کرد: وقتی مشکلات مردم و توانایی خود برای حل این مشکلات را دیدم و علاوه بر این وقتی مردم تا این حد پای کار هستند سعی کردم با تکیه بر توانایی خود و با استفاده از همین ظرفیت‌های مردمی در راستای آبادانی روستا و حل مشکلات منطقه تلاش نمایم.
وی افزود: کاری اثر بخش می‌شود که در آن مردم با کسی که به عنوان فعال فرهنگی و اجتماعی تلاش می‌کند، همراه و همگام شوند؛ چراکه با ورود مردم به صحنه می‌توان موفق عمل کرد و بسیاری از اقدامات را پیش برد.
حجت الاسلام ریماز معتقد است تمامی اقدامات در هر زمینه‌ای اگر مردمی سازی شوند، گره‌ بسیاری از مشکلات گشوده می‌شود؛ اما در این میان چیزی که اکنون جامعه ما بدان احتیاج دارد، توجه بیش از پیش مسئولین به مردم برای بهره‌گیری بیشتر از ظرفیت‌های عظیم آنان و رقم خوردن اتفاقات بزرگتر است.