مهرواره در کنارک

روحانی پرتلاشی که با جان و دل برای خدمت به خلق تلاش می‌کند و فعالیت‌های مختلفی را در راستای کمک به نیازمندان دارد؛ او تنها در یکسال اخیر ۲۵ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند اهدا نموده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام عید محمد سارانی متولد سال ۱۳۵۹ و اهل شهرستان ایرانشهر از توابع سیستان و بلوچستان است که حدود ۷ سال است در مسجد امام علی(ع) روستای چالدران کنارک به انجام فعالیت تبلیغی و کارهای فرهنگی و اجتماعی مشغول است.
او ۱۵ سال سابقه تبلیغ دارد و در شهرستان‌های متعددی همچون هرمزگان، کرمان، شیراز و …به صورت مقطعی به انجام تبلیغ پرداخته است.
این روحانی تلاشگر بعد از مهرواره محله همدل و تنها در یکسال اخیر توانسته با رایزنی با سرمایه داران و کارخانه داران شهرستان، ۲۵ سری جهیزیه برای اقشار کم درآمد حاشیه شهر تهیه کند.
او در زمان برگزاری مهرواره محله همدل، تهیه و توزیع بسته های معیشتی را کلید زد و اینکار را همچنان ادامه داده و به صورت ماهانه به توزیع بسته‌های معیشتی میان نیازمندان روستا و محرومان حاشیه شعر کنارک اقدام می‌کند.
حجت الاسلام سارانی همچنین یک گروهی به نام “همدل” را ایجاد کرده که متشکل از ۱۵ نخبه شهرستان هستند که برای رفع مشکلات معیشتی افراد کم درآمد برنامه‌ریزی می‌کنند.
این روحانی دغدغه‌مند بنا دارد برای ۴۵ کودک بی سرپرست کنارک سرپناهی را ایجاد کند و اکنون در حال رایزنی با مؤسسات و خیرین مختلف است تا به این هدف خود جامه عمل بپوشاند.