مهرواره در کلیبر

امام و شریکه الامامی که برای خدمت به هم‌نوعان با یکدیگر همدل و همپا شده‌اند و با اشتیاق در این مسیر ارزشمند گام برمی‌دارند آن‌ها نیازمندی‌های مردم مناطق تبلیغی خود را احصاء می‌کنند و برای رفع مشکلات آن ها اعم از مشکلات مالی، درمانی، آموزشی می‌کوشندتا کمی از سختی‌های زندگی اقشار آسیب دیده بکاهند.

به گزارش خبرنگار مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام علی مهدیزاده متولد سال ۱۳۵۰ و اهل شهرستان کلیبر استان آذربایجان شرقی است که اکنون به عنوان روحانی مستقر در دو مسجد جامع و مسجد امام زمان(عج) بخش آبش احمد این شهرستان فعالیت دارد و در تلاش برای دستگیری از نیازمندان این منطقه محروم است.
بخش آبش احمد حدود ۱۰هزار نفر جمعیت دارد که حدود ۵۶ خانواده آن نیازمند و مستضعف هستند.
حجت الاسلام مهدی‌زاده از سال ۱۳۷۹ فعالیت تبلیغی خود را به عنوان روحانی مستقر آغاز کرده و از همان سال‌ها و با به تن کردن لباس طلبگی کمک به محرومان و دستگیری از مستمندان را در دستور کار خود قرار داده و معتقد است رسالت این لباس چیزی به جز خدمت به مردم نیست.
این روحانی تلاشگر در ابتدای حضور خود در مناطق تبلیغی، به احصاء نیازمندان می‌پردازد و سپس با جمع آوری کمک از اهالی منطقه سعی می‌کند گرفتاری مستضعفان و نیازمندان منطقه را به دست اهالی همان مناطق مرتفع سازد.
او با رایزنی با پزشکان شرایط ویزیت رایگان برای بیماران نیازمند را مهیا کرده و سعی کرده هزینه دارو و درمان آنان را نیز فراهم کند و علاوه براین به بازپرداخت وام و قرض افراد ناتوان نیز اقدام کرده است.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، در یکسال اخیر همچون سنوات گذشته به رفع نیازهای اقشار کم برخوردار پرداخته و تأمین کمک جهیزیه و بسته‌های معیشتی برای نیازمندان از جمله اقداماتی است که توسط او پیگیری شده است.
وی از انجام فعالیت‌های فرهنگی نیز غافل نبوده و برگزاری کلاس قرآن و احکام و مراسمات هفتگی دعای توسل از اقداماتی است که به صورت مداوم با تلاش‌های او انجام می‌گیرد.
یکی از مهمترین دغدغه‌های این روحانی دلسوز، جذب تعدادی روحانی برای این منطقه است و در این راستا می‌گوید: در منطقه ما با وجود ۹۴ روستا تنها دو روحانی وجود دارد و دلیل آن محرومیت بیش از حد منطقه و شرایط سخت زندگی در آن است؛ اکنون برای جذب روحانی برای روستاهای این مناطق با سازمان تبلیغات در تعامل هستم تا بتوانیم با تقسیم این مناطق و جذب روحانی برای آن خدمات بهتر و بیشتری را به مردم ارائه دهیم.
به گفته حجت الاسلام مهدی‌زاده یکی از معضلات و مشکلات اساسی این منطقه بیکاری جوانان است و اکثر جوانان تحصیلکرده این منطقه بیکار هستند؛ او در این خصوص توضیح می‌دهد: تلاش‌هایی برای رفع مشکل اشتغال جوانان به عنوان یکی از مهمترین معضلات منطقه داشتیم که به دلیل عدم همکاری مسئولین بی نتیجه ماند، اگر مسئولین ما را همراهی کنند می‌توان به خوبی این مشکل را مرتفع ساخت.
او منابع لازم برای فعالیت‌های خود را از کمیته امداد، بهزیستی و مشارکت‌های مردمی جذب می‌کند و همسرش خانم زهرا ملکی نیز از شریکه الامام‌های فعالی است که نقش موثری در پیشبرد اقداماتش دارد تاجاییکه حجت الاسلام مهدیزاده می‌گوید: اگر همراهی همسرم نباشد بسیاری از فعالیت‌ و کارهای من پیش نخواهد رفت.
این بانوی پویا هیئتی را برای بانوان منطقه راه اندازی کرده و در مجالس و محافل بانوان به جمع آوری کمک‌های مردمی و لباس برای نیازمندان می‌پردازد و برای تأمین لوازم التحریر برای دانش آموزان بی بضاعت نیز تلاش می‌کند.

این زوج با همراهی یکدیگر در مسیر خدمت رسانی به مردم گام برمی‌دارند و برای کمک به همنوعان از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.