مهرواره در شهرستان جلفا

جوان پویایی که در تلاش برای حل معضل اعتیاد در محله خود است او علاوه بر این در زمینه حل مشکلات جانبی معتادان نیز اقداماتی را انجام داده تا انگیزه آن‌ها را برای ترک دائمی اعتیاد افزایش دهد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
سجاد ابراهیمیان متولد سال ۱۳۷۱ و اهل شهرستان جلفا استان آذربایجان شرقی است که برای بازگشت دائمی معتادان به زندگی تلاش‌های ارزشمندی داشته است.
او در این راستا می‌گوید: در محله ما تعدادی از افراد درگیر اعتیاد بودند که به صورت موقتی اعتیاد خود را ترک و دوباره به دلایل مشکلاتی که داشتند به آن برمی‌گشتند.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، مهمترین راهکار برای تشویق معتادان به ترک دائمی اعتیاد را در حل مشکلات زندگی این افراد دانست و شروع به تلاش در این زمینه نمود.
او با یکی از این افراد معتاد که به دلیل معلولیت جسمی قادر به انجام کارهای سنگین نیز نبود، گفت وگو کرد و با کمک مشاوره سعی کرد او را برای ترک اعتیاد تشویق نماید.
او سپس به درخواست این فرد برای خرید سه چرخه عمل نمود و با کمک خیرین محله برای او سه چرخه تهیه نمود تا با آن کسب درآمد کند و بوسیله درآمد خود هم امورات زندگی خود را بگذراند و هم قسط سه چرخه خود را بپردازد.
آقای ابراهیمیان پس از اتمام قسط این فرد، اقدام به تهیه یک پیکان وانت برای او کرد تا کار خود را بوسیله آن ادامه دهد.
او همچنین به حل اختلافات خانوادگی او که به دلیل درگیری‌اش با اعتیاد ایجاد شده بود، پرداخت و موفق به حل این اختلافات شد.
حالا این مرد تلاشگر درصدد است تا دیگر معتادان محله را نیز با معرفی به کمپ از بیماری اعتیاد نجات دهد.
او همچنین در حد توان سعی در حل مشکلات نیازمندان داشته که جمع آوری کمک‌های مؤمنانه برای خانواده‌های نیازمند، پرداخت اجاره بهای نیازمندان و حل مشکلات مستأجران نیازمند از طریق گفت وگو با صاحب خانه‌،خرید ویلچر برای یک بیمار صعب العلاج بی بضاعت، حل اختلافات خانوادگی افراد بخشی از اقداماتی است که او در کارنامه فعالیت‌های خود ثبت نموده است.
این مرد دغدغه‌مند همچنین اقدام به رفع اختلافات میان دو خانواده کرده است که با کمک روانشناس و در روز ولادت امام رضا(ع) میان این دو خانواده بعد از سال‌ها نزاع و درگیری صلح و آشتی برقرار نمود.
او مسئول امور فرهنگی مسجد جامع این شهرستان است و حدود ۵ سال است که به انجام کارهای خیرخواهانه مشغول شده و تاکنون با کمک خیرین مسئولین و نمازگزاران مسجد مشکلات بسیاری را حل نموده است.
این جوان پویا با کمک دیگر اعضای امور فرهنگی مسجد، مشکلات کوچه های محله رو شناسایی می‌کنند و در حد توان سعی در مرتفع ساختن مشکلات مردم محله دارند.