مهرواره در شهرستان جزین

حجت الاسلام قومنجانی با بر تن کردن لباس کارگری پا در عرصه عمل نهاده و به خدمت رسانی به مردم مناطق محروم اقدام کرده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام حبیب الله قومنجانی متولد سال ۱۳۶۲ و اهل شهرستان جزین استان خراسان رضوی است که از سال ۱۳۹۶ به عنوان روحانی مستقر در روستاهای این شهرستان مشغول به فعالیت است.
او در دوسال اول فعالیت خود، در یک روستای فقیر نشین که با شهر فاصله بسیاری داشت مستقر بود و در آنجا فعالیت‌های نیکوکارانه بسیاری را انجام داد.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، با کمک مردم، سپاه و خیرین توانست مسجد روستای رحمت آباد را بازسازی کند تا بدین وسیله نمازجماعت در آنجا برپا شود.
او همچنین ۳خانه مسکونی برای نیازمندان ایجاد کرد و ‌اکنون به ساخت حمام برای یک خانواده بی بضاعت اقدام کرده است که منابع این فعالیت‌ها را صرفا از طریق خیرین مهیا می‌کند.
این روحانی تلاشگر خودش نیز به میدان عمل پا نهاده و به جوشکاری و برق کشی رایگان منازل نیازمندان می‌پردازد و تأثیر انجام این کار در الگوگیری افراد را بیش از سخنرانی و منبر رفتن خود می‌داند.
او در این خصوص می‌گوید: اگرچه لباس روحانیت برایم قابل احترام است اما گاهی برای کمک به مردم لباس کارگری به تن می‌کنم.
اکنون عمده فعالیت این روحانی دغدغه مند در مسجد جامع یکی از روستاهای جزین است منطقه‌ای که دارای ۲ هزار و ۸۰۰ نفر جمعیت است.
حالا حجت الاسلام قومنجانی در تلاش است که با تعیین تکلیف کردن زمین‌های این منطقه و رفع مشکلات آن، راه را برای خانه دار شدن جوانان هموار کند و در این راستا پیگیری‌های قضایی داشته اما همچنان مشکلات این اراضی برطرف نشده است.
او به عنوان یک روحانی، انجام فعالیت‌های خیرخواهانه را وظیفه خود می‌داند و می‌گوید: ما پیرو دین اسلام و شیعه امیرالمؤمنین هستیم و وقتی ایشان نسبت به انجام چنین کارهایی اهتمام داشتند ما نیز باید از ایشان الگوبرداری کرده و نسبت به درد و مشکلات مردم دغدغه داشته باشیم.