مهرواره در شهرستان هلیلان

مرد جوانی که در پی یک خواب عجیبی که در ماه مبارک رمضان می‌بیند متحول شده و مسیر زندگی‌اش تغییر می‌کند او حالا به محرومیت زدایی در قالب معرفی امام عصر(عج) اقدام کرده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
مصیب اسفندیاری متولد سال ۱۳۷۰ و اهل شهرستان هلیلان استان ایلام است که به محرومیت‌زدایی در قالب معرفی مهدویت اقدام کرده است.
او در کانون “مهدی یاوران هلیلان” به صورت تخصصی در راستای مهدویت فعالیت می‌کند.


این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، در کنار پخش غذا، بروشور و پرچم “لبیک یا مهدی” و ” اللهم عجل لولیک الفرج ” را نیز توزیع کرده است و با اینکار سعی دارد امام زمان(عج) را به مردم معرفی و آن‌ها را به امامشان نزدیک‌تر نماید.
او همچنین با همکاری بنیادعلوی توانست به عنوان رابط و معرف، برای ۹۶ زوج کم برخوردار جهیزیه دریافت کند.
این مرد پرتلاش در زمینه ساخت و ساز نیز با پایگاه های بسیج قراردادی منعقد کرد که موارد لازم را به آن‌ها معرفی نماید و آن‌ها نیز انجام صفر تا صد کار را برعهده گیرند.
او به همراه تعدادی از اعضای فعال کانون و با هزینه شخصی خودشان، اقدام به ضدعفونی معابر کردند و علاوه بر این ۵ هزار ماسک تهیه و چندین مرحله میان مردم توزیع نمودند.
آن‌ها همچنین به دیوارنویسی در روستا‌ها اقدام کردند و دیوارهای روستا را مزین به ذکر مبارک “لبیک یا مهدی” کردند.
توزیع ۲ هزار پرچم “لبیک یا مهدی” درب منازل افراد جهت زنده نگه داشتن این نام، از دیگر اقدامات آن‌ها می‌باشد که در تلاش اند تا به تعداد بیشتری از خانه ها این پرچم را اهدا نمایند.
آن ها در تمامی مناسبت‌های مذهبی اعم از ولادت و شهادت اهل بیت، مراسمات جشن و عزاداری‌ها را با بیان ذکر “لبیک یا مهدی” برگزار می‌کنند و در ماه محرم نیز سعی دارند شور حسینی را در قالب معرفت مهدوی داشته باشند و هیئت‌ها را مزین به نام مبارک مهدی (عج) کنند.
کانون “مهدی یاوران هلیلان” حدود ۵ سال است که در این زمینه فعالیت دارند اما تنها یک سال است که این کانون به صورت رسمی ثبت شده است.
آقای اسفندیاری پرداختن به فعالیت های خیر خواهانه در قالب معرفی مهدویت را حاصل خواب عجیبی می‌داند که در شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان دیده است و همین خواب را علت تغییر مسیر زندگی خود اعلام می‌کند.
او بعد از این خواب و تحولی که بوسیله آن برایش بوجود می‌آید در کلاس‌های معرفتی حوزه علمیه، جهت آموزش مهدویت شرکت می‌کند و اولین کار خود در این زمینه را با برپایی موکب اربعین آغاز می‌کند و اکنون به صورت مداوم و هفتگی سه شنبه های مهدوی را در قالب دیدار با خانواده شهدا، برپایی ایستگاه صلواتی و کمک به نیازمندان برگزار می‌کند.
این مرد دغدغه‌مند همچنین در زمینه ترک اعتیاد معتادان نیز تلاش هایی داشته و افرادی را به کمپ ترک اعتیاد فرستاده و معتقد است انجام کار فرهنگی به دلیل اینکه معیشت مردم در خطر است به تنهایی جوابگو نیست و باید در کنار آن فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی مختلفی را در حد توان انجام داد.