اعضای هیئت آل یاسین ضمن فعالیت‌های مختلفی که دارند، موفق شدند از محل جمع آوری کمک‌های مردمی، نذورات و هدایا، برای بیماران نیازمند اقلامی مانند کپسول اکسیژن، ویلچر برقی، پالس اکسی متر، مانومتر و واکر تهیه کند.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، هیئت فرهنگی مذهبی آل یاسین روستای ازان از توابع بخش میمه استان اصفهان، از سال ۸۵ با کمک و مساعدت افراد ولایی، مذهبی و انقلابی با جمعیتی بالغ بر ۳۵۰۰ نفر تأسیس شد.
اکبر جباری مسئول هیئت آل یاسین، یکی از شرکت کنندگان در مهرواره محله همدل است؛ او در شرح فعالیت‌های مختلف این هیئت گفت: اولین طرح عمرانی ما ساخت مجتمع فرهنگی مذهبی آل یاسین بود. مجموعه فاز ۲ بنیاد مسکن روستای ازان فاقد مکان فرهنگی و مذهبی بود؛ بنابراین ساخت این محل به همت اعضای هیئت کلید خورد.

وی تصریح کرد: این مکان مشتمل بر سالن اجتماعات، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و مسجد است که در زمینی به مساحت ۲۱۰۰ متر مربع در حال ساخت هستیم؛ متأسفانه به دلیل تورم اقتصادی و گرانی با مشکل تأمین مصالح و ملزومات روبرو شدیم.
جباری به ظرفیت‌های موجود در این روستا اشاره کرد و گفت: در صورت تکمیل این بنا افزون‌بر امور مذهبی و فرهنگی از این مکان میشود برای اشتغالزایی جوانان و خانواده‌ها نیز استفاده کرد و با تشکیل شرکت تعاونی فراگیر کارهایی همچون بسته بندی حبوبات، کارگاه خیاطی و دوزندگی، انجام داد و همچنین به مشاغل خانگی همچون سبزی خورد کردن و بسته بندی، طبخ نان، آبغوره گیری و حتی گلاب گیری و تولید عرقیجات سنتی در فواصل مختلف، رونق بخشید.

مسئول هیئت آل یاسین خاطرنشان کرد: حدود ۱۰ سال است که با توصیه رهبر معظم انقلاب مبنی بر راه اندازی سفره‌های افطار ساده، تمامی ساکنان روستا را اطعام می‌کنیم. با کمک اعضا هیئت و اهالی محله این غذاها را به درب منازل اهالی می‌رسانیم. همچنین در سالروز ولادت امام حسن مجتبی علیه السلام بالغ بر ۴۰۰۰ پرس غذای گرم برای سالمندان، بیماران کرونایی، بیماران دیالیزی و صعب العلاج، ایتام، خانواده های بی سرپرست و نیازمندان کل بخش میمه، توزیع شد.


وی تهیه ملزومات پزشکی و توانبخشی ویژه بیماران کرونایی و افراد زمین گیر را یکی دیگر از فعالیت‌های هیئت آل یاسین برشمرد و گفت: ۶ کپسول اکسیژن، مانومتر و پالس اکسی متر که از اقلام ضروری بیماران کرونایی است، خریداری کردیم و به صورت امانی در اختیار بیماران قرار می‌دهیم. علاوه بر آن چند دستگاه ویلچر و واکر هم برای استفاده نیازمندان و بیماران تهیه شد.
جباری افزود: تاکنون بالغ بر ۵۰۰ بسته میوه بین نیازمندان، بیماران کرونایی، ایتام، خانواده های نیازمند به ویژه بیماران صعب العلاج و دیالیزی توزیع شده است.

وی اظهار داشت: با کمک خیرین، همشهریان و اعضا فعال هیئت یک سوئیت چند متری هم برای یکی از خانواده های بی سرپرست روستا که ۴ فرزند یتیم داشت، ساخته شد.
مسئول هیئت آل یاسین روستای ازان که در شورای حل اختلاف محله نیز عضویت دارد، برای رفع و رجوع امورات مردمی و ایجاد سازش در اختلافات خانوادگی و محلی نیز تلاش می‌کند.