حل مسائل محله شهرک فرهنگیان آشخانه

حجت الاسلام حسام توانسته است با استفاده از ظرفیت خیرین کارهای مؤثری را در زمینه اشتغال‌زایی، محرومیت‎‌زایی محله شهرک فرهنگیان آشخانه انجام دهد.

به گزارش دبیرخانه مهرواره‌ی محله همدل؛ شهر آشخانه، مرکز شهرستان تلفیقی مانه و سملقان، در ۴۰ کیلومتری غرب بجنورد واقع شده است و ۲۵ هزار نفر جمعیت دارد.

حجت‌الاسلام یحیی حسام امامت مردم شهرک فرهنگیان آشخانه را برعهده گرفته و مسجد و مجتمع فرهنگی امام علی علیه السلام را پیگاه فعالیت‌های خود قرار داده است.

او با تلاش خود توانسته است اعتماد خیرین را جلب کرده و آنها را در بسیاری از فعالیت‌های خود مشارکت دهد. تعداد زیادی جهیزیه کامل در این مدت تهیه شده و به تازه عروشان نیازمند اهدا شد.

همچنین به منظور اشتغال‌زایی، کارگشایی و کار در منزل تسهیلاتی را به مبلغ ۲۰ میلیون ریال و سقف ۵۰ میلیون ریال به‌صورت ماهانه در اختیار محرومان محله شهرک فرهنگیان آشخانه قرار می‌گیرد.

اهدای کارت‌های هدیه یک ‌میلیون ریالی به نیازمندان محله، اهدای بیش از ۵۰ بسته معیشتی در هر ماه، تهیه و تقدیم کمک‌هزینه تحصیلی و کتاب دانش آموزان نیازمندان، تهیه هزینه درمان و یا معرفی به مراکز حمایتی و درمانی، از جمله فعالیت‌هایی است که به همت خیرین خداجو و فعالان مسجد امام علی علیه السلام شهرک فرهنگیان آشخانه اجرایی شد.

اهالی محله شهرک فرهنگیان در مناسبت‌های مختلف در ۱۰ مرحله و هر مرحله قریب به ۱۵۰۰ پرس غذای گرم، پخته می‌شود و برای توزیع آن را به درب منازل نیازمندان می‌رسانند.

از دیگر فعالیت‌هایی که با همراهی مسئولان شهرستان در محله انجام شد، می‌توان به اجرای کارگاه آموزشی سبک زندگی اسلامی و بصیرت افزایی برای زوج‌های جوان، دیدار با خانواده معظم شهدا، دیدار با خانواده‌های مستضعف، دلجویی از خانواده‌های بیماران کرونایی، اجرای جشن تکلیف، برگزاری نشست تخصصی و بصیرتی با برخی از نخبگان دانش‌آموزی پسر و دختر در مسجد، کارگاه آموزشی خانواده انقلابی، آیین همسرداری و الگوبرداری از زندگی حضرت زینب کبری سلام‌الله علیها اشاره کرد.