هدف اصلی «مهر واره محله همدل» این است که یک حس امید آفرینی را در جامعه ایجاد کند و زنجیره تواصی به حق و تواصی به صبر بین مردم شکل بگیرد

مسئول کمیته مهر واره محله همدل گفت: هدف اصلی «مهر واره محله همدل» این است که یک حس امید آفرینی را در جامعه ایجاد کند و زنجیره تواصی به حق و تواصی به صبر بین مردم شکل بگیرد.
به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل؛ حجت الاسلام مهدوی باغی با اشاره به مشکلات و آسیب‌هایی که در سال‌های اخیر در سطح جامعه و محله‌ها به وجود آمده است، گفت: همانگونه که مردم در عرصه بحران‌های مختلفی از جمله زلزله، سیل، شیوع بیماری کرونا و … به خوبی نقش آفرینی کردند، بایستی در راستای حل مشکلات و آسیب‌های محله محل سکونت خود نیز ورود پیدا کرده و به صورت خود جوش به دنبال حل مسائل مختلف محل خود باشند تا بهترین نتیجه حاصل شود.
مسئول کمیته مهرواره محله همدل استان قم با بیان فعالیت‌های بسیار خوبی که در راستای حل مشکلات محلی در محلات مختلف به صورت مردمی و خودجوش اتفاق افتاده، افزود: با توجه به شناخت و اشراف ساکنین هر محله بر مشکلات محل سکونت خود، راه حل های بسیار مناسبی در راستای بر طرف کردن مشکلات محل، متناسب با ظرفیت و امکانات محله خود ارائه شده است.
حجت الاسلام مهدوی باغی ادامه داد: در همین راستا و به منظور تجمیع، ثبت و انعکاس این اتفاقات و راه حل‌ها و استفاده از آنها در محلات دیگر، مقرر شده تا جشنواره‌ای به صورت محلی با نام «مهرواره محله همدل» برگزار شود تا الگوهایی که از جشنواره در راستای بر طرف کردن مشکلات محلات استخراج می‌شود، در اختیار مردم سایر مناطق و محلات استان قرار گیرد.
مسئول کمیته مهرواره محله همدل استان قم گفت: به منظور ایجاد انگیزه جهت ثبت نام، برای سطوح شهرستان و استان جوایزی جداگانه و در سطح ملی سه جایزه ۲ میلیارد ریالی در نظر گرفته شده تا از بهترین راه حل های پیشنهادی از سوی مردم که منجر به حل مسائل و مشکلات محل شود، تقدیر گردد. از این مبلغ، مبلغ یک میلیارد و پانصد میلیون ریال صرف کمک به همان محله شده تا مشکلات و آسیب‌های محلی را برطرف کنند و ۵۰۰ میلیون ریال دیگر به خود فرد تقدیم خواهد شد. وی افزود: این جوایز به کسانی تعلق خواهد گرفت که مسئله و مشکل محله خود راحداکثر تا پایان ماه مبارک رمضان در سامانه «مهرواره محله همدل» ثبت نموده باشند.
حجت الاسلام مهدوی باغی با اعلام زمان شروع این طرح از نیمه ماه شعبان تا پایان ماه مبارک رمضان، افزود: طرح و حل مسئله و مشکل محله می‌بایست در همین بازه زمانی بوده و در سامانه ثبت گردد. ثبت نام در سامانه به صورت محله‌ای است و افراد می‌توانند به صورت خانوادگی، گروهی، صنفی و یا با محوریت هیئت، مسجد و یا کانون فرهنگی نیز اقدام به ثبت نام نمایند.
مسئول کمیته مهرواره محله همدل استان قم در پایان گفت: علاقه مندان به شرکت در این طرح می‌توانند جهت ثبت نام عدد ۱ را به سر شماره ۵۰۰۰۱۷۵ ارسال کنند. بعد از ارسال پیامک، لینکی حاوی آدرس سامانه برای آنان پیامک شده که از طریق لینک وارد سایت شده و مراحل ثبت نام خود را تکمیل کنند.

در دیگر رسانه ها:

خبرگزاری مهر