نمونه‌ای از وحدت میان دو مذهب شیعه و سنی

در سال‌های اخیر توطئه دشمنان برای تفرقه افکنی میان مسلمانان به اوج خود رسیده اما برخی در تلاش هستند تا وحدت بین مسلمین را تقویت و نقشه های شوم دشمنان را نقش بر آب کنند که حجت الاسلام رحمانی یکی از همین افراد است که در راستای بیانات مقام معظم رهبری سعی کرده اتحاد و همبستگی میان مسلمانان شیعه و سنی را حفظ و تقویت نماید.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام محمدرضا رحمانی که در شهرستان گنبدکاووس استان گلستان فعالیت دارد در کنار خدمات خیرخواهانه‌ای که به شیعیان این منطقه ارائه می‌دهد به نیازمندان اهل سنت نیز توجه داشته و در ارائه خدمات خود به نیازمندان، هیچ تفاوتی میان پیروان این دو مذهب قائل نشده است.


او اکنون که در هفته وحدت و در آستانه میلاد پیامبر اکرم(ص) قرار داریم با محوریت قرار دادن رسول اکرم اقدام به برگزاری برنامه‌های شاد در مدارس و روستاهای اهل تسنن کرده و با استقبال خوب اهالی این مناطق مواجه شده است.
او همچنین محفل انس با قرآن را با حضور دو قاری، که یکی از آن‌ها اهل تسنن و دیگری اهل تشیع است برگزار کرده است.
این روحانی دغدغه مند در مرکز خیریه امام رئوف که زیر نظر مسجد علی بن موسی الرضا(ع) تشکیل شده است حدود ۱۷۰ نفر را تحت پوشش دارد و خدمات مختلفی همچون اعطای وام، توزیع بسته های معیشتی و غذای گرم را به آن‌ها ارائه می‌دهد که ۴۸ نفر از افراد تحت پوشش از مسلمانان اهل تسنن هستند.
او همواره در تلاش برای تقویت وحدت میان این دو مذهب و جلوگیری از تفرقه افکنی‌ها بوده و برای احترام به اهل سنت، در روز ۱۲ ربیع الاول که از نظر پیروان این مذهب، روز میلاد پیامبر می‌باشد برنامه هایی مفصل را برای اهل تسنن تدارک دید.
حجت الاسلام رحمانی که یکی از شرکت کنندگان در نخستین مهرواره محله همدل نیز می‌باشد در خصوص اهمیت بحث وحدت می‌گوید: باتوجه به هجمه ای که دشمن نسبت به مسلمانان دارد تنها چیزی که می‌تواند آن‌ها را سرد و ناامید کند وحدت میان مسلمین است و اگر تفرقه ایجاد شود همان اتفاقی که خواسته دشمن است رخ می‌دهد.
او نام گذاری هفته وحدت را یکی از اقدامات شایسته ای می‌داند که نقش به‌سزایی در ناامیدی دشمنان ایفا می‌کند و همین مسئله را فلسفه نام گذاری هفته وحدت توسط مقام معظم رهبری اعلام می‌کند.
این روحانی فعال با اشاره به یکی از خاطرات خود از رویارویی با یک توریست اهل تسنن که از کشور روسیه به ایران سفر کرده بود گفت: در حرم مطهر حضرت معصومه(س) با این فرد روبه روشدم و به کمک مترجم او توانستم با او صحبت کنم و او را به خانه خود دعوت کنم اما این فرد اهل تسنن در پاسخ به دعوت من گفت ما با شما مشکلی نداریم این شما هستید که با ما مشکل دارید و این جواب او مرا بسیار متعجب کرد.
حجت الاسلام رحمانی این ذهنیت را ناشی از اقدامات و تلاش‌های دشمن می‌داند که به هرشکلی درصدد است روابط میان پیروان این دو مذهب را خدشه دار و آن‌ها را نسبت به یکدیگر بدبین نماید و بر تقویت وحدت میان این دو مذهب برای جلوگیری از سوء استفاده‌های دشمن تأکید کرد.