مهرواره در گنبد کاووس

ایجاد همبستگی میان مسلمانان به یکی از دغدغه‌های اندیشمندان بویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی تبدیل شده و این مسئله ریشه در آموزه های اسلامی و دستور قرآن کریم نیز دارد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
افراد بسیاری از پیروان این دو مذهب هستند که بیش از سایرین نسبت به مسئله وحدت اهتمام دارند و برای تقویت اتحاد میان مسلمین تلاش می‌کنند که شیخ غفور ساده یکی از روحانیون اهل سنت، یکی از همین افراد دغدغه‌مند است.
او به عنوان امام جماعت در مسجد جامع شهرستان گنبد کاووس از توابع استان گلستان فعالیت دارد.
این روحانی دغدغه مند سال‌هاست که در این منطقه به انجام فعالیت‌های نیکوکارانه اقدام کرده و در این راستا تنها خدمت به خلق، مورد هدف او بوده و هرگز فرقی میان نیازمندان پیروان مذهب شیعه و سنی قائل نشده است.
او یکی از شرکت کنندگان نخستین مهرواره محله همدل نیز می‌باشد که اقدام به تأسیس خانه قرآنی کوثر در یکی از روستاهای اهل تسنن کرده است.
وی همواره در کلاس‌های احکام و جلسات قرآنی که برگزار می‌کند سعی در تبیین مسئله وحدت و تشویق افراد به حفظ اتحاد و برادری داشته است.
شیخ ساده گاهی از مسئولین رده بالای شهرستان دعوت می‌کند تا در قالب‌ برنامه های مختلف، مسئله وحدت را به مردم گوشزد و آن‌ها را تشویق به اتحاد نمایند.
اقدامات امثال شیخ ساده باعث شده اختلافی میان مسلمانان شیعه و سنی در این منطقه وجود نداشته باشد و همه در کنار یکدیگر برای کمک به نیازمندان بکوشند.
او اکنون به مناسبت میلاد پیامبر، به برگزاری مراسم مولودی خوانی اقدام کرده و از هر قشر و مذهبی برای شرکت در این مراسم دعوت کرده است.
این روحانی اهل تسنن وجود گوشی‌های موبایل و فعالیت دشمنان در فضای مجازی را در مقاطعی موجب آسیب به وحدت می‌داند اما همواره سعی در کنترل این مسئله داشته تا مبادا این ظرفیت، دشمنان را به اهداف شومشان نزدیک‌تر و وحدت مسلمانان را خدشه دار کند.
او بر این مسئله تأکید دارد که مسلمانان در عین پای بندی و اعتقاد به آیین خود، باید با یکدیگر برادر باشند
و برای تقویت وحدت میان خود اقدام عمومی انجام دهند.
این روحانی تلاشگر وجود مودت به اهل بیت را برابر با وحدت و همدلی می‌داند و می‌گوید: اصل مسلمان بودن است و همه ما دین خدا را می‌پرستیم و باید اتحاد و همبستگی میان خود را حفظ و تقویت نماییم.