مهرواره در شهرستان گالیکش

مداح دغدغه مندی که با جا انداختن فرهنگ تفکیک زباله در شهرستان خود توانسته علاوه بر افزایش مشارکت مردم در انجام اینکار برای تعدادی از افراد اشتغال ایجاد نماید.

به گزارش مهرواره محله همدل،
سید جواد حسینی متولد سال۱۳۶۳ و اهل شهرستان گالیکش استان گلستان و مداح هیئت “شهدای گمنام” این شهرستان است که با جا اندازی تفکیک زباله در این منطقه موجب درآمدزایی برای تعدادی از افراد شده است.
او با توجه به اینکه تفکیک زباله خشک از زباله تر در اکثر شهرها انجام می‌شد و درآمد خوبی را به‌دنبال داشت به انجام اینکار اقدام کرد تا علاوه بر جا انداختن این فرهنگ در شهرستان خود، برای تعدادی از افراد اشتغالزایی کند.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل به همراه تعدادی از افراد دیگر به خانواده‌ها کیسه زباله تحویل می‌دادند و زباله های تفکیک شده آنان را به صورت هفتگی جمع آوری می‌کردند.
آن‌ها سپس به تفکیک مجدد و کامل زباله‌ها پرداخته و درآمد حاصل از آن را صرف امور هیئت می‌کردند که در این راستا برای۴ نفر نیز اشتغال ایجاد شده است.
این مرد دغدغه‌مند استارت اولیه اینکار را از دوسال قبل زده است که در یکسال اول به صورت تجربی و آزمایشی به این کار پرداخت اما اکنون به صورت رسمی در این حوزه فعالیت دارد.
اعضای هیئت شهدای گمنام به انجام فعالیت‌های اجتماعی نیز می‌پردازند و صندوق مهر امام علی(ع) را راه اندازی کرده‌اند که با جمع آوری مبالغ در ایام مختلف همچون ایام عید، ماه مبارک رمضان و آغاز سال تحصیلی، کمک‌هایی به خانواده‌های بدسرپرست و بی سرپرست انجام می‌دهند.
آن‌ها همچنین چندین پزشک و دندانپزشک را در این هیئت مستقر کرده‌اند که علاوه بر انجام ویزیت رایگان، کارهای اولیه دندانپزشکی را نیز به صورت رایگان برای افراد انجام می‌دهند.


برپایی موکب، انجام کمک‌های مؤمنانه، توزیع گوشت قربانی میان نیازمندان از دیگر اقدامات این مرد فعال می‌باشد.
برگزاری کلاس‌های مشاوره رایگان ویژه خانواده‌ها از دیگر فعالیت‌هایی است که اعضای فعال این هیئت نسبت به انجام آن اهتمام دارند.