مهرواره در شهرستان گرگان

روحانی جوانی که با راه اندازی قرارگاه جهادی “عهد ماندگار” به حل مسائل و مشکلات مردم اقدام کرد او با اجرایی کردن چند طرح اقتصادی توانسته منابع لازم برای انجام فعالیت‌های خیرخواهانه این قرارگاه را به دست آورد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام ابوالفضل محمود زاده‌ متولد سال ۱۳۶۸ و اهل شهرستان گرگان استان گلستان است که به حل مشکلات مردمان محلات حاشیه شهر و مناطق محروم اقدام کرده است.
او به‌دنبال یافتن راه حل‌های بلندمدت برای حل مسائل این افراد است و در زمینه های مختلفی همچون اجتماعی فرهنگی و سلامت فعالیت کرده است.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، برای پیگیری بهتر مسائل فرهنگی و اجتماعی، تشکیلاتی را راه اندازی کرد.
او مجموعه خود را “عهد ماندگار” نامید که در آن تعدادی از آقایان و بانوان گرد یکدیگر جمع شدند و مسائل مختلف محلات را شناسایی و با کمک گرفتن از مجموعه‌های مردمی و حاکمیتی به حل آن‌ها اقدام کردند.
آن‌ها در زمینه اجتماعی فعالیت‌هایی همچون پخت غذا و توزیع آن میان نیازمندان و جمع آوری لباس برای افراد بی‌بضاعت را انجام داده‌اند و اجرای مراسمات مختلف و برگزاری جلسات مشاوره از جمله فعالیت‌های انجام شده آنان در زمینه فرهنگی می‌باشد.
این روحانی تلاشگر برای پشتیبانی اقتصادی از این طرح‌ها، یکسری برنامه‌های اقتصادی همچون راه اندازی کارگاه پرورش قوغاز را انجام داده است.
او همچنین چند کارگاه اقتصادی دیگر راه اندازی کرد تا از درآمد آن‌‌ها برای اجرایی کردن طرح‌های خود بهره گیرد.
یکی دیگر از طرح‌های او مدیریت پسماند است که در این زمینه به تفکیک زباله از مبدأ اقدام کرد که در این طرح حدود ۶۰۰ خانواده جهت انجام تفکیک زباله‌هایشان اشتراک دریافت کردند.
او با جمع آوری و فروش این زباله‌ها، توانست درآمدی جهت پیشبرد فعالیت‌ها کسب کند.
این روحانی فعال از درگاه‌های دیگری همچون کمک‌های مردمی و گاهی کمک از نهادهای مختلف همچون بنیادعلوی، بسیج سازندگی، کمیته امداد و اوقاف نیز اعتبار لازم جهت انجام فعالیت‌های مختلف را کسب می‌کند.
او از سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را آغاز کرده اما از حدود ۱۵سال قبل به انجام کارهایی همچون تعمیر، بازسازی و نوسازی مساکن محرومین مشغول بوده است که این اقدام او همچنان تداوم دارد.
انجام کارهای جهادی حجت الاسلام محمود زاده به قبل از دوران طلبگی‌اش برمی‌گردد که به عنوان نمازگزار در مسجد و هیئت فعالیت داشت که این مسئله به صورت ناخودآگاه او را به سمت انجام کارهای خیرخواهانه کشاند و در زمان طلبگی انجام چنین فعالیت‌هایی توسط او به اوج خودش رسید.
این روحانی فعال بعد از مدتی تلاش، به این نتیجه رسید که خود مجموعه‌ای مستقل را راه اندازی کند و مردم را در موضوعات مختلف سازماندهی کند تا خودشان مسائل خود را حل و فصل کنند و به همین جهت قرارگاه جهادی “عهد ماندگار” را راه اندازی کرد که اکنون حدود ۵۰ نفر در این قرارگاه فعالیت دارند.