مهرواره در شهرستان گرمسار

آقای شعبانی یکی از جوانان فعال گرمسار است که به صورت مسجد محور به انجام کارهای نوع دوستانه اقدام کرده او علاوه بر تلاش برای آبرسانی به روستاهای منطقه با اجرای طرح سفیران هدایت موجب رونق مساجد غیرفعال شده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
علیرضا شعبانی متولد سال ۱۳۷۰ و اهل شهرستان گرمسار استان سمنان است که به عنوان هیئت امنا و مسئول کانون فرهنگی هنری مسجد صاحب الزمان(عج) این شهرستان در حال فعالیت است.
او با تشکیل گروه جهادی شهید کاظمی و مؤسسه خیریه ریحانه الحسین، به صورت مسجد محور اقدام به خدمت رسانی به نیازمندان کرده است.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، با پای کار آوردن اداره آب و فاضلاب، بسیج سازندگی و فرمانداری توانست حدود ۵۰۰ میلیون تومان لوله آب تهیه و بدین وسیله نیمی از هزینه پروژه آبرسانی به دو روستای منطقه را فراهم کند و اکنون در حال انجام هماهنگی‌های لازم جهت اجرای این پروژه می‌باشد.
وی همچنین با پیگیری از بخشداری و دهیاری به آبرسانی به روستاهای عشایری منطقه که در تابستان از آب آشامیدنی محروم بودند، اقدام کرد.
یکی دیگر از اقدامات شاخص این جوان تلاشگر، فعال نمودن مساجد راکد محله بوده که اغلب آن‌ها به دلیل عدم وجود روحانی تعطیل و غیر فعال شده بودند.
آقای شعبانی در این راستا با رایزنی با سازمان تبلیغات و امام جمعه شهرستان، موفق به اجرای طرح سفیران هدایت شد؛ طرحی که در آن در مناسبت‌ها و فصول مختلف سال روحانیونی در این مساجد حضور پیدا می‌کنند و به انجام فعالیت‌های تبلیغی می‌پردازند.
او افزون بر این به انجام فعالیت‌های فرهنگی نیز می‌پردازد و در مناسبت‌های مختلف جشن های شاد مذهبی در سطح شهرستان برگزار و موکب‌هایی را برپا می‌کند.
برگزاری جشنواره تئاتر در ایام مختلف بویژه ایام شهادت حضرت زهرا(س) از دیگر کارهای فرهنگی او در این مسجد بوده است.
توزیع بسته های معیشتی، انجام کارهای عمرانی مختلف از جمله ساخت منزل برای یک خواهر شهید بی سرپرست با همکاری کمیته امداد و نهاد‌های مختلف، ساخت سرویس بهداشتی و حمام برای سالمندان و انجام ایزوگام منازل افراد نیازمند از جمله کارهایی است که ذیل این گروه جهادی و مؤسسه خیریه انجام گرفته است.
او با هم افزایی میان خیرین و مردم و نهادهای مختلف منابع لازم برای خدمت رسانی به مردم را فراهم می‌کند.
این جوان پویا فعالیت خود را از سال ۸۸ در همین مسجد آغاز کرده و اکنون چند سالی است که به صورت جدی‌تر امورات مسجد را پیگیری می‌کند.