مهرواره در شهرستان گرمه

حجت الاسلام شیرمحمدیان سعی در رواج ازدواج آسان دارد و در این زمینه مقدمات برگزاری مراسم‌هایی به دور از تشریفات را برای جوانان فراهم کرده است؛ چرا که او معتقد است سادگی در برگزاری مراسم عقد و ازدواج علاوه بر تشویق جوانان به مقوله ازدواج، آرامش روحی را برای عروس و داماد نیز به ارمغان می‌آورد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام حجت الله شیرمحمدیان متولد سال ۱۳۶۲ و اهل استان خراسان شمالی است که به محل معضلات و مشکلات شهرستان گرمه این استان پرداخته است.
او با انجام بررسی‌های میدانی در این شهرستان، مشکلات جدی را شناسایی و در حد توان برای رفع آن‌ها کوشیده است.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، در زمینه تلاش برای شکل‌گیری ازدواج‌های آسان و سالم و اشتغالزایی به عنوان دو معضل اصلی شناسایی شده در این منطقه، تلاش‌های ارزشمندی انجام داده است.
او با کمک خیرین، از افراد و مؤسساتی که آمادگی لازم جهت ایجاد اشتغال را داشتند، حمایت نمود و ملزومات مورد نیاز آن‌ها از قبیل چرخ خیاطی، پارچه و … را فراهم نمود و بدین شکل توانست چند تولیدی محصولات حجاب را راه اندازی و برای تعدادی اشتغالزایی نماید.
این روحانی تلاشگر همچنین زمینه‌های لازم برای شکل‌گیری ازدواج آسان و سالم‌ جوانان را فراهم نموده و با رایزنی با خیرین و هیئت امنای مساجد در هر محله دو معتمد را جهت پیگیری امور تعیین کرده است.
او همچنین در این خصوص جلساتی را با خیرین شهرستان برگزار کرد تا مبالغ مورد نیاز اینکار را مهیا نماید.
او اعیاد و ایام شادی در مناسبت‌های مذهبی و مکان‌های مختلفی همچون حسینیه و… را در محلات و روستاها جهت برگزاری این جشن‌ها مشخص نمود و علاوه بر آماده سازی و تزئین این مکان‌ها، کلیه مقدمات برگزاری مراسم عقد از قبیل فیلمبردار، محضر دار، شیرینی و … توسط آن‌ها هماهنگ می‌شود و عروس و داماد‌ها به همراه خانواده‌هایشان با پرداخت مبالغی ناچیز به آنجا مراجعه و عقد خود را در یکی از این‌روزهای تعیین شده در این مکان برگزار می‌کنند و جهت تشویق جوانان به اینکار یک سفر مشهد نیز به عنوان ماه عسل به آن‌ها هدیه می‌شود.
به گفته حجت الاسلام شیرمحمدیان از زمان آغاز طرح تاکنون تقریبا حدود ۴۰جوان در این مکان‌ها عقد خود را به صورت ساده برگزار کرده‌اند.