مهرواره در شهرستان فریدون کنار

مردی تلاشگر که با الگوگیری از اقدامات خیرین قدم در مسیر خدمت رسانی به مردم نهاد و با تمام توان در تلاش برای رفع مشکلات اهالی روستای خود می‌باشد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
عابد چکاوه متولد سال ۱۳۵۷ و اهل شهرستان فریدون کنار استان مازندران است که به خدمت رسانی به یکی از روستاهای این شهرستان مشغول است.
او با توجه به نیاز مبرم روستا به راه دسترسی، با پیگیری های خود به حل مشکل راه صعب العبور روستا پرداخت و با مشارکت مردم و حمایت مسئولین توانست این مشکل روستا را مرتفع سازد.
تعریض، بهسازی و آسفالت راه روستا اقداماتی بود که برای حل این مشکل با پیگیری‌های مداوم او انجام شد که در این میان نقش و مشارکت اهالی و خیرین را نیز نمی‌توان نادیده گرفت.


این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل همچنین به حل مشکل برق روستا که یکی دیگر از مشکلات مهم این منطقه بود اقدام کرد و با پیگیری خود موفق به تعویض تیر برق های چوبی روستا شد ومشکل روشنایی معابر را نیز برطرف کرد.
این مرد فعال از سال ۱۳۹۲ فعالیت خود را در این روستا آغاز کرده و مدتی عضو شورای روستا بوده و از همان زمان انجام کارهای خیرخواهانه و خدمت رسانی به مردم را در اولویت امور خود قرار داده است.
او معتقد است اگر انسان نسبت به مسائل و مشکلات اطراف خود بی تفاوت باشد کاری انجام نمی‌شود و به همین دلیل با جدیت تمام سعی دارد در حد توان مشکلات افراد را برطرف نماید.
او در سال ۱۳۹۵ به دلیل تشنج شدید کودک ۸ ماهه خود و توان مالی کم به یکی از بیمارستان‌های ساخت خیرین شهرستان مراجعه می‌کند و وجود چنین بیمارستانی را دلیل نجات جان فرزند خود می‌داند و از همان زمان تصمیم می‌گیرد که اگر توانایی ساخت بیمارستانی را ندارد حداقل در حد توان برای حل مشکلات مردم بکوشد و همین مسئله موجب می‌شود قدم در مسیر خدمت رسانی به مردم بگذارد.
این مرد دغدغه‌مند همچنین به انجام فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی نیز پرداخته و اعتقاد دارد که نمی‌شود کار اقتصادی و فرهنگی را از هم جدا کرد و آن را حلقه‌های به هم پیوسته‌ای می‌داند که اگر از هم جدا شوند نه در عرصه فرهنگی و نه در عرصه اقتصادی می‌توان موفق عمل کرد.