مهرواره در شهرستان فردوس

یک روحانی دغدغه‌مند به همراه چند تن از دوستان خود، قرارگاه کرامت را جهت خدمت رسانی به مردمان یکی از مناطق کم برخوردار ایجاد کرده‌اند.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام هادی رمضانی متولد سال ۱۳۶۳ و اهل شهرستان فردوس استان خراسان جنوبی است که در بخش اسلامیه این شهرستان و در منطقه‌ای محروم مشغول به فعالیت است.


او با چند تن از دوستان هم دوره خود، که در این منطقه زندگی کرده و با مشکلات و کمبودهای آن دست و پنجه نرم کرده بودند گرد یکدیگر جمع‌ شدند تا کمی از مشکلات این منطقه را برطرف نمایند.
آن‌ها تکمیل مسجد نیمه کاره این منطقه را در اولویت امور خود قرار دادند و سپس با ایجاد قرارگاهی، مسجد را به پایگاهی برای حل مشکلات روستا در سه زمینه فرهنگی اجتماعی و عمرانی تبدیل می‌کنند.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل با همراهی دیگر دوستانش و با پیگیری های مداوم توانستند مشکل اصلی روستا را بعد از سال‌ها رفع کنند و به آسفالت و جدول کشی کوچه های روستا اقدام کنند.
آن‌ها در بخش اجتماعی نیز با کمک دادستانی، بهزیستی و سپاه موفق شدند تعدادی از معتادین را به کمپ‌های ترک اعتیاد معرفی نمایند و نقشی در باز گرداندن آن‌ها به زندگی ایفا کنند.
برگزاری کارگاه خانواده و تربیت فرزند، برپایی مراسمات مختلف در مناسبت‌های مذهبی و کمک به رشد تحصیلی دانش آموزان روستا از طریق برگزاری کلاس‌های تقویتی از دیگر اقدامات آن‌ها می‌باشد.
این مردان دغدغه‌مند همچنین با هماهنگی با یک مربی پرورشی به برگزاری کلاس‌های قرآنی برای کودکان و نوجوانان اقدام کرده‌اند.


ایجاد مؤسسه خیریه و شناسایی خیرین و اعطای ۴۰میلیون تومان وام بلاعوض به نیازمندانی که توان برگرداندن مبالغ وام را نداشتند و توزیع سبدهای غذایی با کمک دفتر امام جمعه و سپاه از دیگر اقدامات این روحانی فعال و دیگر دوستانش است.
محوریت اصلی این افراد دغدغه‌مند، خودکفا شدن نیازمندان است که در این راستا به معرفی کارگرهای ساعتی به مجموعه‌های مختلف اقدام کرده‌اند و اکنون تصمیم دارند با راه اندازی یک دفتر خدماتی، به معرفی و ارسال کارگر برای مجموعه‌هایی که به کارگر احتیاج دارند، اقدام کنند و بدین وسیله زمینه اشتغال افراد نیازمند را فراهم کنند.
آن‌ها همچنین با رایزنی با یکی از منصف ترین فروشندگان شهرستان، درصدد راه اندازی شعبه دیگری از این مغازه در منطقه خود هستند که در آن اقلام ضروری با قیمت ارزان و سود کم به مردم عرضه شود.
اعضای فعال پایگاه حدود یک سال است که به صورت رسمی در مسجد جوادالائمه اسلامیه فعالیت می‌کنند و برای رفع مشکلات منطقه، قرارگاه کرامت را تشکیل دادند که اکنون حجت الاسلام رمضانی مسئولیت این قرارگاه را عهده دار است.
قرارگاه کرامت در ابتدا زیرنظر مسجد جوادالائمه ایجاد شد اما اکنون با پیوستن دو هیئت و دو مسجد دیگر گسترش یافته و فعالیت‌های ارزشمند و مفیدی در زمینه های مختلف بویژه پیشگیری از طلاق و ترک اعتیاد معتادین توسط عوامل این قرارگاه انجام گرفته است.
همچنین ایجاد پارک برای این بخش از شهرستان با پیگیری سه نفر از اعضای قرارگاه که به عضویت شورای شهر نیز درآمده‌اند از دیگر فعالیت‌های انجام شده توسط این قرارگاه می‌باشد.