مهرواره در شوش دانیال

کریم ستاوی از اهالی شوش دانیال توانسته است با ایجاد مشاغل خانگی برای بانوان بی سرپرست و تعمیر منازل نیازمندان و کارهای متنوع دیگر باری از دوش محرومین بردارد.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، کریم ستاوی یک فعال فرهنگی و جهادی از اهالی خونگرم شهر شوش دانیال واقع در استان خوزستان است که برای خدمت به همشهریان خود آستین همت را بالا زده و تلاش کرده است تا به هر نحوی که شده باری از روی دوش نیازمندان بردارد.

تعمیرات ضروری منازل نیازمندان

این فعال جهادی به کمک دوستان جهادی خود در مرحله اول به سراغ تعمیرات منازل نیازمندانی رفته است که به واسطه مشکلات مالی انجام تعمیرات ضروری منزل برای آن‌ها مقدور نبود؛ از این رو با کمک تیمی از استادکاران جهادی به انجام این تعمیرات اقدام کرده اند.

تأمین جهیزیه برای زوج های جوان

از دیگر اقدامات آقای ستاوی تأمین جهیزیه برای ۱۵ زوج جوان است که آن هم با کمک خیرین و حتی برخی از اعضای هیئت امنای مسجد صورت گرفته است تا بتوانند از این طریق قدمی برای حل مشکلات پیش روی جوانان بردارند و تا جای ممکن ازدواج آنان را آسان تر کنند.

همواره در مناطق مختلف دانش آموزانی را داریم که به علت مسائل مالی مجبور به ترک تحصیل می شوند؛ با رایزنی هایی که توسط ستاوی صورت گرفته است برخی از مراکز خیریه دانش آموزان نیازمند این منطقه را تحت پوشش قرار داده اند و به صورت ماهانه مبالغی را به عنوان کمک هزینه تحصیلی به این عزیزان پرداخت می کنند.

این فعال جهادی در اشتغالزایی نیز دستی بر آتش دارد؛ وی برای اشتغال زنان بی سرپرست با کمک گرفتن از خیرین نسبت به تهیه چند دستگاه تنور گازی و سبزی خرد کن اقدام کرده و آن‌ها را در اختیار این بانوان قرار داده است و خانواده ها بدین وسیله توانسته اند با تولید سبزی خرد شده و تولید نان محلی برای خود درآمدزایی کنند.

ارائه خدمات مشاوره به متقاضیان

از دیگر اقداماتی که آقای ستاوی رقم زده است، ارائه خدمات مشاوره است؛ با توجه به اینکه برخی افراد در مسائل حقوقی اطلاعات محدودی دارند و همین موجب ایجاد مشکلاتی برای آنان شده است؛ از این رو ایشان با کمک گرفتن از مشاوران جهادی قدم در راه حل مشکلات مردم نهاده است؛ در کنار این، مشاوره های خانواده نیز با بهره گیری از مشاوران سازمان بهزیستی به متقاضیان ارائه می شود.

تدارک سفر زیارتی برای زائر اولی‌ها

هنوز کسانی هستند که با وجود اینکه سنی از آن ها گذشته است نتوانسته اند به زیارت امام رضا(ع) بروند؛ طرح خادمیاران برای همین منظور در کشور اجرا شد؛ ستاوی در این خصوص می گوید: در این طرح محدودیت هایی وجود داشت و ما نمی توانستیم افراد نیازمند زیر ۴۰ سال را به زیارت بفرستیم؛ بنابراین خود دست به کار شدیم و با هزینه های شخصی و کمک خیرین افرادی زیر ۴۰ سالی را که توانایی مالی نداشتند به زیارت علی بن موسی الرضا(ع) فرستادیم.

برگزاری کلاس های آموزشی بهداشتی، توزیع ماسک و بسته های معیشتی نیز از دیگر فعالیت های آقای ستاوی است که در میان انبوهی از فعالیت‌های جهادی او، کمتر به چشم می آید.